آشنایی با لوازم خانگی

بهترین پلوپز و راهنمای خرید آن

بهترین پلوپز و راهنمای خرید آن

بهترین پلوپز و راهنمای خرید آن

بهترین پلوپز و راهنمای خرید یک پلوپز خوب میتواند جزو مقالات مفیدی باشد که به شما درانتخاب خرید یک پلوپزبا کیفیت در بین انواع پلوپزها با برندهای مختلف کمک میکند پس این مقاله از یاراسرویس را ازدست ندهید .

پلوپز یکی از وسایل محبوب و پرکاربرد برقی درآشپزخانه می باشد مخصوصا برای افراد شاغل که زمان زیادی در منزل نیستند ، خرید یک پلوپز میتواند بهترین انتخاب باشد .

بهترین پلوپز

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که فکرمیکنید پلوپز فقط برای پخت برنج و غذا است اشتباه میکنید بلکه میتوان انواع کیک های خوشمزه را درآن درست کرد ویا حتی سبزیجات را بخارپز کرد و از خوردن آن لذت برد .

بهتراست قبل از اقدام به خرید پلوپز، کارکرد و مدل ها وکیفیت پلوپز های مختلف را بررسی کنید و ببینید که چقدر میخواهید از پلوپز استفاده کنید و کدام یک از انواع آن ، انتظارات شما را برطرف میکند ، پس با ما دراین مقاله همراه باشید تا شما را درخرید بهترین پلوپز برقی راهنمایی کنیم .

راهنمای خرید پلوپز

استفاده از پلوپزبرقی ، آشپزی را برای ما خیلی راحت تر وسریع ترمیکند ، مزیت های زیادی دارد که در زیر به چند نمونه ازویژگی بهترین پلوپز ها اشاره شده است :

حجم کم پلوپزبرقی

پلوپز برقی دارای حجم کمی می باشد که آن را در هر جای آشپزخانه میتوان گذاشت وحتی میتوان آن را باخود به مسافرت برد وحمل آن نسبتا راحت تر از وسایل برقی دیگر است .

خرید پلوپز

تایمر پلوپز برقی

به عنوان راهنمای خرید پلوپز میتوان گفت که قابلیت داشتن تایمر جزو یکی از ویژگی های خوب پلوپز می باشد که باعث میشود که خودتان تایم خاموش شدن آن را تنظیم کنید و مانع سوختن یا ته گرفتن غذاشود اما به این نکته ام باید توجه کنید که بعضی از پلوپز ها تایمر ندارند مخصوصا از مدل های قدیمی آن ، پس حتما در خرید پلوپز به این نکته توجه کنید که دارای تایمر باشد

ظرفیت پلوپز برقی

به عنوان راهنمای خرید پلوپزمیتوان گفت که حتما درهنگام خرید به ظرفیت پلوپز دقت نمایید .

گنجایش پلوپزها را میتوان با لیوان مخصوص پیمانه برنج یا واحد لیتر مشخص کرد . براساس میزان استفاده ایی که از آن میکنید گنجایش پلوپز ها متفاوت است به طور مثال برای خانواده های پرجمعیت میتوان از پلوپز هایی با گنجایش ۱۲ واحد لیتر را میتوان انتخاب کرد و همچنین برای خانواده هایی با جمعیت سه نفره براسا اندازه گیری سنتی ۳ فنجان یا پیمانه مناسب است ، پس برای خرید یک پلوپز مناسب حتما به ظرفیت آن دقت نمایید ، وهمچنین تمامی پلوپزها دارای پیمانه ایی برای اندازه گیری را دارند .

بهترین پلوپز چندکاره

پلوپزها انواع و مدل های مختلف دارد که یک مدل آن فقط برای پخت برنج است و مدل دیگر آن را میتوان به عنوان بخارپز از آن استفاده کرد و قیمت آن یک مقدار بیشتر از مدل اول است پس قبل از خرید اول مشخص کنید که برای چه کاریی پلو پز میخواهید .

 پلوپز

ظرف بهترین پلوپزبرقی

هنگام خرید به ظرف پلوپز دقت کنید که بعدا در هنگام پخت ویا شستشوی آن دچار مشکل نشوید و بهتراست ظرف پلوپز از استیل و با روکش نچسب باشد که دوام بالاتری دارد واینکه بهتر است ظرف پلوپز قابل جداشدن باشد که در شستشوی آن راحت ترهستید .

بررسی چند برند معتبراز پلوپز برقی

دراین قسمت شما را باچند مدل از بهترین پلوپزها و برندهای پرطرفدار آشناخواهیم کرد تا با اطلاعات بیشتری به سراغ خرید پلوپز برقی بروید .

بهترین پلوپز برقی مولینکس ( moulinex )

پلوپزمولینکس جزو بهترین پلوپزها وجزو برند های محبوب در ایران است که فرانسویی می باشد که خودش مدل های مختلف دارد به طور مثال مدل ( rc1108-10cw ) برای یک خانواده ۱۰ نفره مناسب است و میتواند مناسب خانواده های پرحمعیت باشد و همچنین برای درآوردن یک ته دیگ خوش رنگ بسیار کاربرد دارد

و در زیبای شیشه ایی که دارد باعث میشود محتویاتی که درون آن درحال پخت است را مشاهده کنید ودرمورد رنگ آن هم باید گفت رنگ این مدل سفید هست .

مشخصات پلوپز
پلوپز مولینکس

بهترین پلوپز پارس خزر ( parskhazar )

اگربه عنوان راهنمای خرید پلوپز بخواهیم یکی از برندهای پرطرفدارایرانی که جزو برند های محبوب ایرانی است اما اگر نیاز به یک پلوپز چندکاره ندارید وفقط برای پخت برنج این مدل از پلوپز مناسب است اما گنجایش زیادی دارد و مناسب خانواده های پرجمعیت است . و وزن آن هم تقریبا ۵ کیلوگرم است .

ظرف داخل آن تفلون است و توان مصرفی و دوام بالایی دارد ، همچنین این برند از پلوپز هم دارای گنجایش بزرگ است که در بالا توضیح داده شد وهم دارای گنجایش وظرفیت کمتر به طور مثال برای ۴ نفر ( از مدل RC-101TSP و RC-101 TYAN ) برای خانواده های کم جمعیت است وحجم و فضای کمتری را به خود اختصاص میدهد .

پارس خزر

بهترین پلوپز برقی تفال (tefal )

این برند از پلوپز هم جزو بهترین پلوپزها است که بیشتر مناسب خانواده های پرجمعیت است با توان مصرفی ۸۵۰ وات می باشد و درواقع یک پلوپز چندکاره است که میتوان با آن ته دیگ های خوش رنگ درست کرد ویا به عنوان سرخ کن یا پلوپز از آن استفاده کرد .

ظرف این مدل از پلوپز از سرامیک است واگر تایمر دار آن را میخواهید از مدل ( RK7058 ) را بخرید و تا ۲۴ ساعت غذا را داخل خود گرم نگه میدارد که خود یک خصوصیت خوب می باشد و و جزو پلوپزهایی است که ته دیگ های طلایی در می آورد و میتواند بهترین انتخاب برای استفاده در دورهمی ها باشد .


امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

شما عزیزان میتوانید برای مطالعه مقالات مشابه به بانک مقالات یارا سرویس مراجعه کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد تعمیر و روش های رفع عیب پلوپز به صفحه تعمیر پلوپز مراجعه کنید.

یارا سرویس مرجع تعمیرات لوازم خانگی.

پلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *