آشنایی با لوازم خانگی

طرز استفاده از همزن و هرآنچه باید بدانید

همزن برقی و نحوه استفاده از آن و هرآنچه باید بدانید

طرز استفاده از همزن و هرآنچه باید بدانید

طرز استفاده از همزن و هر آنچه که باید راجب همزن برقی بدانید میتواند یکی از مفید ترین مقالاتی باشد که شما را در هنگام خرید کار با همزن برقی کمک کند پس با یاراسرویس همراه باشید .

همزن برقی یکی از لوازم برقی ضروری درهرآشپزخانه است ، اهمیت این دستگاه را زمانی در آشپزخانه خود حس میکیند که تصمیم دارید به عنوان مثال یک کیک خوشمزه درست کنید و باید خامه و سفیده تخم مرغ را آنقدرهم بزنید تا پف کند .

از مدل کاسه دار

و آماده اضافه کردن آن به مواد دیگر شود و اگر یک همزن برقی در آشپزخانه خود داشته باشید درعرض ۵ دقیقه به راحتی مواد خود را هم زده و حتی نیاز نیست به خود زحمت زیادی دهید .

همزن ، علاوه بر اصول مشترک و نحوه عملکرد کاملا یکسان به دو نوع دستی و رومیزی ساخته شده است و به بازار ارائه شده که در ادامه به بررسی و تفصیر هر کدام از آنها جداگانه میپردازیم .

مدل دستی

همزن برقی دستی

برخلاف همزن برقی رومیزی ، همزن دستی محل استقرار خاصی ندارد و طرز استفاده از همزن از مدل دستی آن به این گونه است که پس ازریختن مواد مختلف درون ظرف به وسیله این همزن آنها را به مقدار دلخواه با یک دیگر ترکیب می کنیم و همان طور که در تصویر ملاحظه میکنید اجزا مختلف همزن دستی با نوع رومیزی آن تفاوت چندانی ندارد .

دستگاه همزن

و ابتدا موتور باسرعت زیاد شروع به چرخش میکند و سپس به وسیله درگیرکردن چرخش موتور با چرخ دنده ها ، قدرت چرخشی لازم برای ترکیب مواد مختلف با یک دیگر فراهم می آید .

همزن برقی رومیزی

این مدل ازهمزن به اشکال مختلف تولید شده وبه بازار ارائه میشود که اگراز تفاوت های آن صرف نظرکنیم ، نحوه استفاده از همزن دستی و رومیزی یکسان است . برای آن که کاربا دستگاه همزن به راحتی صورت گیرد از یک پایه و ظرف مخصوص در این مدل استفاده شده است . و نحوه استفاده از همزن برقی به این گونه است که با حرکت کلید در جهت روشن و انتخاب یکی از شماره ها یا به عبارتی انتخاب یکی از حالت های کلید ، آرمیچر با سرعت کم قدرت برترتبدیل میشود که می تواند به راحتی مواد درون ظرف را با یک دیگرآمیخته و ترکیب نماید .

طرز استفاده از همزن برقی

تفاوت مخلوط کن با همزن برقی

کارایی و نحوه استفاده از همزن برقی با مخلوط کن یا غذاساز در برخی از موارد مشابه هم هستند و شاید با خود بگویید با وجود داشتن غذاساز دیگرنیاز به همزن ندارید اما ما دراینجا شما را با عملکرد همزن بیشترآشنامی کنیم تا بدانید که وجود یک همزن برقی ام در آشپزخانه شما مورد نیاز است و بسیار بدرد بخوراست .

غذاساز

عملکرد مخلوط کن به گونه ایی است که با داشتن تیغه های برنده می تواند مواد داخل آن را با سرعت زیاد ، تکه تکه وخرد میکند ومواد داخل آن حسابی مخلوط میشود وعلاوه برآن غذاسازچندین کار را باهم میتواند انجام دهد و دارای تیغه های مختلف است که مواد غذایی را به صورت های مختلف برش میدهد و خرد میکند و یکی از کاربردهای آن این است که مواد را رنده می کند .

اما نحوه استفاده از همزن برقی به گونه ایی است که تیغه ایی برای برش یا رنده کردن و یا خرد کردن مواد داخل آن ندارد وسرعت آن کمترازغذاسازاست و درواقع همزن برقی بیشتر برای مواردی استفاده میشود که نیازبه همزدن و مخلوط کردن با سرعت بالا نیست .

نحوه استفاده از همزن برقی

و همزن های برقی دارای دو مدل هستند که شامل تک موتوره و دو موتوره در بازار ارائه شده است و نسبت به غذاساز حجم کمتری دارد و بسیار سبک تر است و سری همزن و دسته آن قابلیت جداشدن ازهم را دارد و از این لحاظ هم کم حجم تر میشوند هم به راحتی شسته میشود .

و به عبارت دیگر دو مدل دستگاه همزن برقی داریم که شامل کاسه دار و دستی می باشد .

نحوه استفاده از همزن چگونه است ؟

در این قسمت طرز استفاده از همزن برقی را به همراه توضیح کامل به شما عزیزان میگوییم :

۱- کار با همزن برقی معمولی بسیارراحت و آسان است و با زدن دوشاخه آن به برق وبا روشن کردن آن و چرخاندن آن داخل ظرفی که قرار است مخلوط شوند انجام میشود .

۲- اهرمی که سری دستگاه را به وسیله آن بالا و پایین میبریم را بچرخانید تا به سمت بالا فیکس شود .

۳- و حالا داخل کاسه همزن را مواد غذایی موردنظرتان را بریزید و روی پایه دستگاه در جای مخصوص به خود قرار دهید وبرای اینکه کاسه روی دستگاه جا بیفتد به سمت عقربه های ساعت کاسه را بچرخانید .

از مدل کاسه دار

۴- براساس موادغذایی که داخل ظرف ریختید ، سری مناسب دستگاه را انتخاب کنید و به دستگاه متصل کنید و کمی فشار دهید و به صورت مخالف عقربه های ساعت محکم بچرخانید .

۵- حالا که داخل کاسه را پرکردید ، اهرم همزن را به سمت پایین بیاورید .

۶- حالا میتوانید دستگاه را روشن کنید و همچنین سرعت آن را تنظیم کنید .

۷- بعد ازاتمام کاردستگاه را خاموش کرده و اهرم بالابررا به سمت بالا ببرید و کاسه را با چرخاندن به سمت مخالف عقربه های ساعت از دستگاه جدا کنید و زمانی ام که میخواهید سری های دستگاه را بردارید باید کمی به سمت داخل فشار دهید و دقیقا به سمت عقربه ها بچرخانید و بعد به راحتی میتوانید قطعات دستگاه را شستشودهید و مجدد روی دستگاه نصب کنید .

سری دستگاه

نحوه استفاده از همزن کاسه دار چگونه است ؟

نحوه استفاده از همزن کاسه دار به گونه است که بیشترمناسب مخلوط های سنگین وپرحجم است و درواقع ازبین مدل های همزن ، نوع کاسه دارآن ازنوع پیشرفته آن است و شامل یک سری تخت و دو سری برای مخلوط تخم مرغ و سه سری برای مخلوط های سنگین و یا خمیر زن می باشد و همچنین دارای یک کاسه برای مخلوط مواد داخل آن است .

نحوه استفاده از همزن برقی

سری ها به پایه بالای کاسه قراردارد وصل است و و زمانی که دوشاخه آن را به برق میزنید و موتور دستگاه روشن میشود باید براساس موادی که قرار است میکس کنید یکی از درجه بندی های سرعت را انتخاب کنید .

ونحوه استفاده از همزن برقی به این گونه است که براساس سرعتی که برای آن تعیین کرده اید شروع به کار میکند و بعد از اتمام کار ، مانند همزن برقی معمولی این مدل از همزن ها را هم میتوانید سری و کاسه آن را جداکنید و بشویید و نکته آخر اینکه سایزکاسه این مدل از همزن ها متفاوت است و اندازه گیری آن با لیتر است .

چند نکته درمورد نحوه استفاده از کاسه همزن

در همزن های کاسه دار ، کاسه دستگاه ازنظر سایز و جنس آن بسیاراهمیت دارد و بیشتر کاسه های همزن از جنس سرامیک یا شیشه ای هستند و دربرخی از همزن های کاسه دار پلاستیکی هستند که بیشتربه نحوه استفاده شما از همزن برقی دارد ولی ما به شما توصیه میکنیم که اگر بدنبال یک همزن کاسه دار با کیفیت هستید از نوع پلاستیکی آن نخرید زیرا کیفیت ندارد و بهتر است کاسه دستگاه ازجنس استیل باشد و در این مورد هم دقت فرمایید که حتما استیل آن ضد زنگ باشد .

کاسه همزن

و اینکه برای چه میزان مصارفی نیاز به همزن دارید ؟ با پاسخ دادن به این سوال خیلی راحت تردر هنگام خرید میتوانید سایز کاسه همزن برقی خود را تعیین کنید و نیاز به مشورت با فروشنده دستگاه ندارید .

آشنایی با درجه های سرعت دستگاه همزن برقی

۱- طرزاستفاده از همزن به این گونه است که ابتدا باید سرعت دستگاه را تنظیم کنید که دارای درجات تنظیم سرعت است که دراینجا به توضیح آن می پردازیم فقط حواستان باشد که سرعت دستگاه را یک دفعه زیاد نکنید و سرعت را کم کم افزایش بدهید به عبارت دیگربا اضافه کردن مواد یک درجه سرعت را یواش یواش زیاد کنید .

۲- برای همزدن مواد به صورت آهسته وکم بهتراست از درجه سرعت پایه دستگاه استفاده کنید که همان درجه ۱ دستگاه می باشد ولی در کل زمانی که عجله ندارید و میخواهید با حوصله مواد را هم بزنید از سرعت پایه استفاده کنید .

از مدل دستی

۳- این درجه از سرعت هم کمی بیشتر از سرعت پایه است که همان درجه ۲ می باشد ولی بازهم به نسبت درجات دیگر، زمانی که به سرعت بالا احتیاج ندارید ومیخواهید با سرعت کمتری هم بزنید از این درجه استفاده کنید .

۳- برای مواد و خمیرهای تقریبا سنگین یا به عبارتی نیمه سنگین از درجه ۴ سرعت دستگاه استفاده کنید .

۴- برای هنگامی که مراحل پایانی مخلوط کردن است و نیاز به هم زدن با درجه متوسط روبه بالا دارد از درجه سرعت شماره ۶ استفاده کنید .

۵- برای زمانی که میخواهید با عجله و با سرعت زیاد خامه یا مواد این شکلی را هم بزنید از درجه سرعت شماره ۸ استفاده کنید .

۶- این درجه از سرعت که شماره ۱۰ می باشد سریعترین سرعت از دستگاه همزن است و میتوانید برای مواد کم حجم مثل پوره ها از این درجه استفاده کنید .

از مدل کاسه دار

درهنگام خرید همزن به چه نکاتی توجه کنیم ؟

اگر قصد خرید یک همزن برقی با کیفیت را دارید و میخواهید اطلاعات راجب مشخصات بهترین همزن برقی و اینکه بدانید طرز استفاده از همزن برقی های مختلف چگونه است و باهم مقایسه کنید و بهترین را انتخاب کنید پس به شما پیشنهاد میکنیم موارد زیررا مطالعه کنید .

۱- جنس قطعات و تاثیر گذاری آن بر نحوه استفاده از همزن برقی

جنس کاسه و پره ها وسری دستگاه بسیار اهمیت دارد به این علت که هرچقدر جنس این قطعات با کیفیت تر باشد ، طول عمر دستگاه بیشتر است و حتما در هنگام خرید دقت فرمایید که جنس کاسه دستگاه استیل وضد زنگ باشد بهتر است .

طرز استفاده از همزن برقی

۲- توان مصرفی

اگر میخواهید قدرت موتور دستگاه زیاد باشد ، پس در هنگام خرید به توان آن دستگاه دقت کنید زیرا هرچه توان مصرفی دستگاه از ۲۵۰ وات کمتر باشد همزن خوبی نیست و قدرت کمتر دارد و به طورمعمول یک همزن برقی خوب و با کیفیت باید توان موتورآن بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ وات باشد و سروصدای کمتری دارد .

از مدل کاسه دار

۳- وزن همزن برقی

اگر قصد خرید همزن برقی دستی را دارید به وزن دستگاه دقت کنید چون قرار است برای کار، آن را به دست بگیرید پس همزن برقی دستی با وزن زیاد و سنگین انتخاب نکنید .

۴- لوازم جانبی همزن برقی

در هنگام خرید حتما به تایمر و پره ها و سری دستگاه و به امکاناتش مثل بستنی ساز یا پاستا ساز و… که جزو لوازم جانبی همزن برقی هستند توجه فرمایید و این نکته ام در نظرداشته باشید که همزن برقی را انتخاب کنید که لوازم جانبی بیشتری داشته باشد زیرا دارای امکانات بیشتری است

نحوه استفاده از همزن برقی

۵- قابلیت جداشدن قطعات

در هنگام خرید دقت فرمایید که قطعات دستگاه از پایه به راحتی قابل جدا شدن باشد تا بتوانید بعد از اتمام کار ، قطعات آن را بشویید و تمیزکنید .

همزن برقی

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

شما عزیزان میتوانید برای مطالعه مقالات مشابه به بانک مقالات یارا سرویس مراجعه کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد تعمیر و روش های رفع عیب همزن برقی به صفحه تعمیرهمزن مراجعه کنید.

یارا سرویس مرجع تعمیرات لوازم خانگی.

یاراسرویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *