تعمیر آبمیوه گیری

تعمیر آبمیوه‌گیری

** یاراسرویس در پایان این صفحه( تعمیر آبمیوه گیری ) برای شما هدیه ای ویژه در نظر دارد **

تعمیر آبمیوه گیری یاراسرویس

تعمیر آبمیوه گیری یک کار تخصصی و کاملا جدی و دقیق است، پس لطفا بعد از بروز هرگونه مشکل و اختلال در عملکرد آبمیوه گیری بصورت ناشیانه دست به باز کردن قطعات دستگاه ننمایید ، یاراسرویس اینجاست تا به شما کاربران عزیز ابتدا آموزش نحوه استفاده صحیح را به منظور جلوگیری از تعمیر بدهد و سپس در صورت لزوم دستگاه دچار ایراد شما را در سریع ترین زمان ممکن و با بهره گیری از مجرب ترین متخصصین و به روزترین دستگاه ها تعمیر نماید .

تعمیر آبمیوه گیری یک فرایند تخصصی است پس در این صفحه بیشتر سعی خواهیم داشت به شما اطلاعاتی راجع به ایرادات احتمالی دستگاه بدهیم و  به شما توصیه نمی کنیم در خانه شخصا دست به تعمیر دستگاه بزنید ؛ حتی یاراسرویس با تجربه نیم قرنی خود، به شما کاربران عزیز اکیدا توصیه می نماید  به تکنسین های در خانه هم اجازه باز کردن دستگاه را ندهید ، این کار نیازمند ابزارآلات حرفه ای و خاص می باشد و اصلا حرفه ای و قابل اطمینان نیست که در خانه دست به تعمیر بزنید چه شما و چه سایر تکنسین ها ، البته ممکن است تعمیر در خانه برای شما بسیار راحت تر باشد اما یاراسرویس برای سهولت شما عزیزان اقدام به راه اندازی شبکه حرفه ای حمل و نقل کرده و می توانید با تماس با شماره ۲۲۷۴۲۳۴۰ با پیش شماره ۰۲۱ درخواست خود را ثبت نمایید تا در سریعترین زمان ممکن همکاران ما در محل شما حاضر شوند و آبمیوه گیری را از شما دریافت کنند و سپس اقدام به تعمیر آبمیوه گیری شما نماییم.

تعمیر آبمیوه گیری در یاراسرویس

یاراسرویس مرجع تخصصی تعمیرات لوازم خانگی و متخصص در زمینه تعمیر آبمیوه گیری در انواع و اقسام آن پیشنهاد می نماید قبل اقدام به تعمیر دستگاه مطالبی که در ذیل آورده ایم را مطالعه نمایید ، تا بتوانید بهترین مرجع را برای تعمیرات آبمیوه گیری خود انتخاب نمایید .

در ضمن در پایین همین مطلب نکاتی بسیار مهم ، مفید و کاربردی در زمینه نگهداری و استفاده صحیح از آمیوه گیری آورده شده است که می توانید همینجا مطالعه نمایید ؛ اما اگر صرفا به دنبال مقالات مفید و کاربردی این چنینی هستید می توانید به بانک مقالات آموزشی یاراسرویس هم مراجعه نمایید ، آبمیوه گیری و نگهداری آن امری کاملا دقیق و حرفه ای است که باید مطالب را با دقت مطالعه نمایید .

با صبر و حوصله به خواندن ادامه دهید تا با آموزش تعمیرات انواع آبمیوه گیری ، عیب یابی ، نگهداری و نمایندگی تعمیرات برندهای مختلف یاراسرویس و همچنین سوالاتی که برای مشتریان در ارتباط با آبمیوه گیری پیش می آید آشنا شوید.

کاربرد انواع آبمیوه گیری ها 

از جمله وسایل برقی که در اکثر منازل ، آبمیوه فروشی ها و ... به صورتی بسیار گسترده مورد استفاده قرار می گیرد ، آمیوه گیری برقی است . امروزه این دستگاه در اشکال مختلف و با کارآیی های بسیار متنوع تولید و به بازار مصرف ارائه می شود .

در ساختمان مکانیکی آبمیوه گیری ها ، قطعات مشابهی به کار رفته و عمده تفاوت تولیدات کارخانجات متوجه موتور و مدار الکتریکی آنها بوده است .

روش استفاده صحیح از آبمیوه گیری

برای استفاده صحیح از آبمیوه گیری ما به ذکر ۱۰ نکته کلیدی در این مقاله می پردازیم و تیم یاراسرویس امیدوار است با به کارگیری این ۱۰ نکته طلایی استفاده صحیح از آبمیوه گیری بتوانید عمر مفید دستگاه خود را افزایش بدهید تا کمترین هزینه های نگهداری ، برق و همچنین تعمیر یا جایگزینی را بپردازید .

یاراسرویس به شما پیشنهاد می نماید این ۱۰ نکته استفاده صحیح از آبمیوه گیری را مو به مو انجام دهید ، ماحصل تجربه نیم قرنی تیم ما در حوزه استفاده صحیح از آبمیوه گیری این ۱۰ نکته کلیدی شده است که در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهیم .

تعمیر آبمیوه گیری

 • قبل از به کارگیری دستگاه ، دفترچه راهنمای آن را به طور کامل مطالعه نمایید . در اکثر آبمیوه گیری ها ، روشن بودن موتور بیش از یک دقیقه در هر مرحله کاری ممنوع شده و در غیر این صورت آسیب خواهد دید .

دفترچه راهنمای محصول | cleaner manual

 • به محض تغییر صدای دستگاه ، از ادامه کار خودداری و به شناسایی و رفع عیب بپردازید .
 • در صورت زخمی بودن سیم رابط آبمیوه گیری ، سریع آن را تعویض نمایید .
 • حرکت و یا لرزش شدید دستگاه ، نشانه کثیف شدن صافی ( فیلتر ) است . در بعضی از آبمیوه گیری ها ، بالاخص پارس خزر این حالت نشانه پر شدن محفظه از تفاله میوه است .
 • از فشار دادن میوه با انگشت به داخل گلویی آبمیوه گیری ، جدا خودداری کنید
 • در ساعات اولیه شب ، از روشن نمودن دستگاه خودداری و توجه داشته باشید که در این ساعات ، برق ضعیف بوده و موتورهای حساس ، در این وضعیت آسیب خواهند دید .
 • تا آنجا که ممکن است ، دستگاه را به هنگام کار در سطح صاف قرار دهید تا عمر مفید یاتاقان ها افزایش یافته و لرزش دستگاه تا حد ممکن کاهش یابد .
 • هرگز محفظه موتور را در آب فرو نکنید . برای تمیز کردن آن از پارچه مرطوب استفاده نمایید .
 • همواره دستگاه را دور از دسترس اطفال قرار دهید .
 • از شستشوی قطعات با آب داغ و یا خشک نمودن آن ها توسط حرارت زیاد بخاری و ... خودداری کنید .
تعمیر انواع آبمیوه گیری

تعمیر آبمیوه گیری یارا سرویس 

کاربران محترم در صورت نیاز به خدمات یاراسرویس به ویژه تعمیر آبمیوه گیری ، می توانید با شماره تماس ۲۲۷۴۲۳۴۰ با پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرد تا در اسرع وقت همکاران ما در بخش شبکه حمل و نقل دستگاه را از شما تحویل بگیرند و پس از تعمیر تخصصی آبمیوه گیری دستگاه را به شما تحویل دهند 

نکته : همچنین در یارا سرویس بسیاری دیگر از برندهای تولید کننده آبمیوه گیری نیز قابل تعمیر هستند ، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید بصورت حضوری و هم تلفنی و آنلاین مشاوره دریافت کنید

تعمیر آبمیوه گیری یاراسرویس

♣. چگونه از خدمات یاراسرویس بهره مند شوید ؟!

استفاده از خدمات یاراسرویس بخصوص تعمیر آبمیوه گیری به دو صورت کلی است :

 • در حالت اول شما مخاطبان عزیز می توانید با مراجعه حضوری به مرکز تعمیر اقدام به تحویل دستگاه و دریافت رسید تحویل نمایید ، در فردا آن روز شرکت دستگاه را بررسی نموده و زمان تحویل به همراه هزینه تعمیر دستگاه را به شما اعلام میدارد در صورت پذیرش طی زمان اعلام شده ، دستگاه تعمیر می شود و شما می توانید به مرکز بازگردید و آبمیوه گیری خود را تحویل بگیرید .
 • در حالت دوم  شما مخاطبان عزیز می توانید با شماره گیری شماره ۲۲۷۴۲۳۴۰ همراه با پیش شماره ۰۲۱ تماس گرفته و درخواست سرویس تحویل دستگاه بدهید ، طی مدت زمان نهایتا ۲۴ ساعت سرویس یاراسرویس به محل شما اعزام می گردد و پس از تحویل رسید به شما دستگاه را به مرکز تعمیر می آورد ، در فردا آن روز دستگاه عیب یابی می شود ، هزینه تعمیر آبمیوه گیری و مدت زمان تعمیر آبمیوه گیری خدمت شما اعلام می گردد ، پس از تایید مشتری مراحل تعمیر آغاز شده و پس از پایان ، دستگاه از طریق سرویس ویژه یاراسرویس برای شما ارسال می گردد .
 • در حالت سوم می‌توانید از طریق همین سایت و یا پشتیبانی آنلاین یاراسرویس اقدام به ثبت درخواست خود نمایید تا در اصرع وقت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

♠.چرا از خدمات یاراسرویس بهره مند شوید ؟!

تعمیر لوازم خانگی بخصوص آبمیوه گیری یک کار تخصصی است و تامین شرایط زیر امری کلیدی است :

 1. استفاده از تکنسین های مجرب و دوره دیده امری حیاتی در تعمیر آبمیوه گیری است ، اما نکته کلیدی دیگر با تجربه بودن تکنسین ها می باشد ، یاراسرویس با ۵۰ سال سابقه کاری و استفاده از تکنسین های مجرب و باتجربه ، این اطمینان خاطر را به شما کاربران خواهد داد .
 2. مرکز تعمیر مجهز یاراسرویس با راه اندازی مرکز حرفه ای و تخصصی تعمیر لوازم خانگی و بخصوص تعمیر آبمیوه گیری امکان عیب یابی و تعمیر حرفه ای لوازم خانگی را داراست ، این مرکز از پیشرفته ترین تجهیزات بهره می جوید .
 3. گارانتی ۶ ماهه خدمات یاراسرویس بزرگترین تضمین برای کیفیت خدمات ارائه شده می باشد . با اطمینان نسبت به خدمات ما ۶ ماه خدمات خود را گارانتی بی چون و چرا می نماییم .
 4. سرعت و دقت در یاراسرویس اولویت دقت در انجام پروسه می باشد اما هرگز سرعت را فدای آن نکرده و نخواهیم کرد و خدمات ما در سریعترین زمان ممکن و در نهایت دقت به مخاطبان ارائه می گردد .
 5.  یاراسرویس علاوه بر تعهدات قانونی خود ، به تمامی مخاطبان نیز تعهد اخلاقی دارد و حس امانت داری در تک تک کارکنان از تحویل گیرنده درب منزل تا پرسنل و تعمیرکاران را تضمین می نماید .

ایرادات و عیوب رایج آبمیوه گیری

در اینجا در نظر چندی از رایج ترین و متداول ترین ایرادات و اشکالاتی که ممکن است برای دستگاه آبمیوه گیری شما پیش آمده باشد یا پیش بیاید را مطرح نماییم ؛ این ایرادات از طریق بخش تعمیر آبمیوه گیری یاراسرویس جمع آوری شده و بیشتر مشتریان هنگام مراجعه به دفتر ما دستگاه خود را دچار این مشکلات می دانند ؛ یارا سرویس در بخش تعمیر آبمیوه گیری خود از پیشرفته ترین تجهیزات و ماهرترین تکنسین ها بهره می برد و در مورد تک تک مطالب درج شده در این بخش از نظر کارشناسانه آنان بهره جسته است ؛ تیم دیجیتال مارکتینگ یارا سرویس امیدوار است با مطالعه این مطالب در جهت رفع نیاز دقیق تر و سریع تر این مطالب مفید فایده قرار گیرد .

مطالب درج شده در ذیل اصلا جنبه آموزش تعمیرات ندارد و یاراسرویس پیشنهاد می نماید که تعمیر دستگاه آبمیوه گیری خود را صرفا به دست متخصصان این حوزه بسپارید و در تعمیرگاه مجهز و مجاز انجام دهید ؛ از این رو هیچ گونه مسئولیت در قبال اشتباهات احتمالی کاربران نمی پذیرد و اکیدا پیشنهاد می کند از بازکردن دستگاه جدا خودداری فرمایید و درصورت وجود مشکل هایی که در ذیل به آن ها اشاره داریم با شماره تماس ۰۲۱۲۲۷۴۲۳۴۰ تماس بگیرید و درخواست سرویس حمل و نقل بفرمایید تا دستگاه شما به مرکز آورده شود و پس از تعمیر مجددا به شما عزیزان تحویل داده شود .

نکته : هرگز حتی دست به عیب یابی دستگاه آبمیوه گیری خود نزنید و این کار را به متخصص این امر بسپارید ، همین عیب یابی ممکن است دستگاه را دچار مشکلات جدی نماید و حتی ممکن است باعث آسیب دیدگی شدید برای خود شما شود .

__________________________________

ایراد اول : آبمیوه گیری روشن نمی شود

علت اول : پریز برق ندارد

روش رفع عیب : بهترین روش برای پی بردن به وجود برق در پریز استفاده از ولتمتر و یا قسمت ولتاژ آومتر است ؛ زیرا فازمتر ، تنها وجود فاز را در پریز مشخص می کند و در موارد متعددی دیده شده که مشکل پریز به سبب قطع نول بوده است . به هر حال اگر در پریز ولتاژ وجود ندارد ، آن را باز کنید و به رفع مشکل بپردازید . بهتر است تعمیر پریز را به تکنسین های برق کار بسپارید و از خطرات احتمالی جلوگیری نمایید ، اما اگر خود تصمیم به تعمیر دارید الزما برق منزل و مکان مورد نظر را قطع نمایید .

علت دوم : سیم رابط و یا دوشاخه معیوب شده اند

روش رفع عیب : دوشاخه را از برق جدا نموده ، و سیم های ورودی به آبمیوه گیری را برای چند لحظه به یکدیگر متصل نمایید . در صورت سالم بودن آن ها ، باید به هنگام تماس رابط های اهم متر با دوشاخه عقربه منحرف شود . در غیر این صورت یا دوشاخه خراب است و یا سیم رابط در نقطه ای قطع شده است . اگر دو شاخه قابل تفکبک است ، آن را باز کنید در غیر اینصورت دو شاخه و سیم را تعویض نمایید .

در اینگونه موارد بهتر است دوشاخه جدید تهیه و به سیم رابط وصل شود تا دستگاه به شرایط عادی بازگزدد . اگر در سیم رابط آثار لهیدگی وجود دارد ، بدون شک در آن نقطه قطع شدگی به وجود آمده ، بنابر این تعویض سیم رابط الزامی است ( از اتصال سیم در نقاطی که موجب وارد آمدن ضربه قطع شده اند جدا خودداری نمایید) .

علت سوم : کلید اصلی دستگاه خراب شده است

روش رفع عیب : ابتدا بدنه دستگاه را باز کنید و سپس صحت اتصالات را بررسی نمایید . در صورت برخورد با سیمی قطع و یا از محل اتصال خود خارج شده ، آن را مجددا در جای اصلش مستقر نمایید تا عیب دستگاه برطرف شود .

علت چهارم : سیم های اصلی مدار قطع شده اند 

روش رفع عیب : ابتدا بدنه دستگاه را باز کنید و سپس صحت اتصالات را بررسی نمایید . در صورت برخورد با سیمی که قطع و یا از محل اتصال خود خارج شده ، آن را مجددا در جای اصلیش مستقر نمایید تا عیب دستگاه برطرف شود .

علت پنجم : اورلود خراب است 

روش رفع عیب : بعضی از آبمیوه گیری ها دارای اورلود هستند . اورلود در سر راه برق اصلی مدار و عموما نول تعبیه می شود . کنتاکت های این قطعه حفاظتی در حالت عادی به یکدیگر متصل بوده و نول با عبور از آن به موتور می رسد . اگر به دلیلی این اتصال در شرایط عادی قطع باشد ، از آن جا که مصرف کننده ( موتور ) نول نمی رسد ، روشن نخواهد شد .

برای تست اورلود ، سیم های متصله به آن را جدا کنید و با آومتر به بررسی بپردازید . در صورت سالم بودن اورلود ، باید عقربه منحرف شود . در غیر اینصورت باید اورلود را با نوع مشابه تعویض کنید . منظور از مشابه ، اورلودی است که دارای همان حروف و ارقام نوشته شده و بر روی اورلود قبلی باشد .

علت ششم : قسمتی از مدار موتور قطع است 

روش رفع عیب : موتور بعضی از آبمیوه گیری ها از نوع قطب چاکدار و یونیورسال است ؛ مدار این دو نوع موتور الکتریکی ، سری است . بنابراین قطع ارتباط هر قطعه با سایر اجزاء می تواند عملکرد موتور را به طور کامل متوقف نماید . دستگاه را از برق جدا نموده و به توسط آومتر به بررسی درستی اتصالات اجزاء موتور با یکدیگر بپردازید . قطعه معیوب را ترمیم نموده و اتصالاتی را که به هر دلیل قطع شده اند ، به جایگاه اصلی آنها بازگردانید تا مشکل موتور رفع شود.

علت هفتم : موتور سوخته است  

روش رفع عیب : ابتدا باید نوع موتور شناسایی شود . سپس باید برای رفع عیب فرایندی نسبتا سخت و پیچیده ای را برای تعمیر طی نمایید و یا موتور را تعویض نمایید که این کار صرفا باید به دست متخصصین این کار انجام شود . یاراسرویس دارای بخش تخصصی تعمیر آبمیوه گیری است که در این بخش انواع آبمیوه گیری را بصورت تخصصی عیب یابی و تعمیر می نماید شما می توانید با تماس گرفتن با شماره ۲۲۷۴۲۳۴۰ درخواست سرویس حمل و نقل بنمایید و یا مراجعه حضوری نمایید .

__________________________________

ایراد دوم : آبمیوه گیری به محض روشن شدن دستگاه ، صدای هوم از موتور شنیده می شود ، اما موتور حرکت نمی کند

از آنجا که در آبمیوه گیری ها از سه نوع موتور متفاوت استفاده می شود ، این عیب در هر نوع از آنها به صورت جداگانه بررسی می کنیم :

موتور نوع اول  : موتور با قطب چاکدار

روش رفع عیب : در موتورهای با قطب چاکدار ، این عیب می تواند به واسطه نیم سوز بودن پیچک ها صورت گیرد ، از این رو بررسی ظاهر سیم پیچ ها و تست اتصال بدنه برای هر کدام از آنها الزامی است .

بررسی پیچک ها پس از بررسی حرکت روتور انجام می شود . چون ممکن است روتور در داخل یاتاقان ها گریپاژ شده باشد که اگر توسط اعمال برق به دستگاه فظار وارد شود ، قطعا پیچک ها آسیب خواهند دید که در این حالت علاوه بر تعویض یاتاقان ها ، تجدید سیم پیچی موتور نیز ضروری است .

موتور نوع دوم  : موتور یونیورسال

روش رفع عیب : ابتدا توانایی حرکت آرمیچر درون یاتاقان ها را ببرسی کنید . اگر آرمیچر نمی چرخد و یا چرخش آن به سختی صورت می گیرد ، باید بوش ها را تعویض کنید . در مواردی به جای بوش از بلبرینگ استفاده شده ( جاروبرقی ) که به هنگام تهیه بلبرینگ جدید ، توجه به شماره های نوشته شده بر روی بلبرینگ قبلی ( معیوب ) ضروری است .

علاوه بر گریپاژ آرمیچر درون یاتاقان ها ، نیم سوز بودن آرمیچر و نیم سوز بودن بالشتک های قطب ، از جمله مواردی هستند که می توانند باعث ایجاد این عیب باشد .

موتور نوع سوم  : موتور از نوع آسنکرون 

روش رفع عیب : به طور مثال آبمیوه گیری پارس خزر از جمله دستگاهایی است که در آن از موتور آسنکرون به کار رفته است . علاوه بر این ، جهت ایست سریع روتور پس از خاموش شدن دستگاه ، از ترمز مکانیکی استفاده شده که جدا نشدن لنت ها در زمان استارت موتور می تواند باعث ایجاد این عیب شود . قبل از هر عملی ، توانایی حرکت روتور پس از بسته شدن کلید را بررسی کنید زیرا با حرکت کلید در جهت وصل ، اهرم به لنت ها فشار آورده و آن ها را از محور جدا می سازد . در غیر این صورت روتور قادر به حرکت نخواهد بود .

علاوه بر مشکلی که می تواند توسط لنت ها به وجود آید ، نیم سوز شدن سیم پیچ اصلی و یا کمکی – قطع شدن ارتباط پیچک ها در سیم پیچ اصلی و یا کمکی و خرابی خازن از جمله مواردی هستند که روتور را با مشکل مطرح  شده در این ایراد مواجه می سازند .

__________________________________

ایراد سوم : آبمیوه گیری چند لحظه پس از روشن شدن ، دستگاه به صورت خودکار خاموش می شود و مجددا …

علت : اورلود موجب قطع مدار می شود 

روش رفع عیب : این عیب تنها در وسایلی رخ می دهد که مجهز به اورلود هستند . اورلود به واسطه دو عامل تحریک شده و مدار را قطع می کند .

عامل اول افزایش جریان دریافتی موتور است که این امر یا به واسطه بروز عیب در یاتاقان ها صورت می گیرد ( که در واقع حرکت روتور را دشوار می کنند ) و یا از نیم سوز بودن موتور ناشی می شود . عامل دوم که سریع موجب تحریک اورلود می شود ، افزایش دمای داخلی موتور است که یا به واسطه نیم سوز بودن موتور دچار مشکل شده و در نتیجه دما افزایش می یابد .

قبل از هر عملی صحت اتصال پروانه خنک کننده به انتهای روتور را بررسی نمایید .

پس از این عمل ، اورلود را از جدا نموده و موتور را بدون اورلود راه اندازی و جریان آن را توسط آمپرمتر اندازه گیری کنید .

در صورت متعادل بودن جریان ، اشکال از اورلود است که باید با نوع مشابهش که در واقع دارای همان حروف و ارقام تعویض شود .

اما اگر جریان موتور بیش از جریان نامی است باید سیم پیچ ها را تجدید نمود و سیم پیچی سوخته را از موتور خارج ساخت تا عیب دستگاه برطرف شود .

__________________________________

ایراد چهارم : جرقه های شدیدی در زیر جاروبک های ( زغال ها ) موتور دیده می شود 

از آنجا که کلکتور با سرعت بسیار زیاد در بین زغال ها می چرخد و در آن قسمت برق به صورت مداوم قطع و وصل می شود، وقوع جرقه الزامی است . اما جرقه در یک موتور سالم سبز یا آبی و با قدرت بسیار ناچیز رخ می دهد .

جرقه های یک موتور معیوب به رنگ قرمز و یا نارنجی و با شدت بسیار زیاد است که وقوع این امر می تواند به یکی از علل زیر باشد .

علت اول : جهت چرخش موتور اشتباه است 

روش رفع عیب : برای رفع این ایراد و اصلاح جهت چرخش آرمیچر می بایست به مراکز معتبر تعمیر آبمیوه گیری مراجعه نمایید ؛ یاراسرویس دارای بخش تخصصی تعمیر آبمیوه گیری است که در این بخش انواع آبمیوه گیری را بصورت تخصصی عیب یابی و تعمیر می نماید شما می توانید با تماس گرفتن با شماره ۲۲۷۴۲۳۴۰ درخواست سرویس حمل و نقل بنمایید و یا مراجعه حضوری نمایید .

علت دوم : آرمیچر نیم سوز است 

روش رفع عیب : با استفاده از دستگاه گرولر آرمیچر را مورد آزمایش قرار دهید و در صورت حصول یقین به معیوب بودن آن ، تجدید سیم پیچی آرمیچر ، الزامی است .

علت سوم : کلکتور بیش از حد کثیف شده

روش رفع عیب : سطح کلکتور را با یک حلال بسیار قوی ، شستشو دهید تا براق و تمیز شود . در شستشوی کلکتور دقت نمایید تا حلال به درون سیم پیچ ها راه نیابد چون سبب از بین رفتن عایق هادی ها می شود .

علت چهارم : زغال ها کوتاه شده اند

روش رفع عیب : زغال ها را با نوع مشابه خودشان تعویض کنید و در هنگام جاگذاری زغال جدید به هلالی بودن تماس آن با کلکتور دقت نمایید زیرا در غیر اینصورت سایش سطح زغال موجب کثیفی کلکتور می شود .

علت پنجم : بالشتک ها نیم سوزند 

روش رفع عیب : برای رفع این ایراد بالشتک ها نیم سوز می بایست به مراکز معتبر تعمیر آبمیوه گیری مراجعه نمایید ؛ یاراسرویس دارای بخش تخصصی تعمیر آبمیوه گیری است که در این بخش انواع آبمیوه گیری را بصورت تخصصی عیب یابی و تعمیر می نماید شما می توانید با تماس گرفتن با شماره ۲۲۷۴۲۳۴۰ درخواست سرویس حمل و نقل بنمایید و یا مراجعه حضوری نمایید .

علت ششم : بار دستگاه بسیار زیاد است 

روش رفع عیب : ازدیاد بار ، جریان دریافتی را افزایش داده و این جریان ، پدیده جرقه زنی زیر زغال ها را به وجود می آورد . از مقدار با موتور بکاهید .

علت هفتم : یاتاقان ها ساییده شده و آرمیچر در حال چرخش ، از تعادل خارج می شود 

روش رفع عیب : اگر این عیب در دستگاه وجود داشته باشد ، ضمن رویت جرقه زنی ، صدای خشنی نیز از برخورد هسته آرمیچر با هسته کفشک های قطب به وجود می آید ، در اینصورت می بایست یاتاقان ها را تعویض کنید .

__________________________________

ایراد پنجم : موتور آبمیوه گیری کمی پس از روشن شدن داغ می شود

علت و روش رفع عیب و ایراد  : این عیب یا از نوع مکانیکی است و یا الکتریکی ؛ در نوع مکانیکی ، عموما خرابی یاتاقان ها مسبب بروز این عیب هستند و با دشوار نمودن حرکت روتور ، شرایط را به گونه ای فراهم می آورند که دمای محیط داخلی موتور افزایش یابد . حتی در مواردی خرابی یاتاقان ها موجب درگیری هسته فلزی روتور با هسته فلزی قطب ها و استاتور می شود .

اگر در موتور مشکل مکانیکی وجود نداشته باشد ، بدون شک مشکل از نیم سوز بودن آرمیچر و قطب ها – کوتاه شدن زغال ها – جهت چرخش غلط آرمیچر در موتورهای یونیورسال ، نیم سوز بودن پیچک ها در موتور قطب چاکدار ، نیم سوز بودن سیم پیچ اصلی یا کمکی – قطع شدن مدار اصلی و یا کمکی و خرابی خازن در موتورهای آسنکرون است .

__________________________________

ایراد ششم :به محض بستن کلید مدار ، فیوز برق منزل را قطع می کند 

علت اول : سیم های داخل دستگاه با یکدیگر برخورد نموده اند 

روش رفع عیب : عموما جدا شدن یکی از سیم های اصلی مدار و برخورد آن سیم مخالف ، موجب بروز این عیب می شود که با یکی بررسی ساده ، عیب شناسایی و برطرف می شود .

علت دوم : موتور کاملا سوخته است

روش رفع عیب : در صورت سوخته بودن کامل موتور ، اهم دستگاه به قدری کاهش می یابد که به محض دادن ولتاژ به مصرف کننده ، اتصال کوتاه رخ می دهد . در چنین مواردی ، تنها چاره کار تعویض ( تجدید ) سیم پیچی موتور است .

علت سوم : خرابی خازن راه انداز 

روش رفع عیب : خازن را مورد آزمایش قرار دهید ؛ در صورت خراب شدن دی الکتریک خازن ، عقربه آومتر پس از انحراف به سمت بی نهایت ، بازنمی گردد. خازن را تعویض نمایید .

 

هدیه ویژه یاراسرویس برای کاربران عزیز

%۱۵

تخفیف در خدمات

برای دریافت کد تخفیف شماره خود را ثبت نمایید ، پس از آن با شماره خط شما یک کد تخفیف ۱۵ درصدی خدمات ثبت خواهد شد و با اعلام و تایید آن توسط کارشناسان ، تخفیف خود را دریافت نمایید 

گواهی اعتماد مردمی

دریافت اطلاعات و اعطای کد تخفیف

با تکمیل فرم می توانید کد تخفیف ۵% خدمات یاراسرویس را دریافت نمایید

 • شماره تماس شما به منزله کد تخفیف شماست ، لطفا از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل فرمایید
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .