تعمیر جاروبرقی

vacuum cleaner - تعمیر جاروبرقی

** یاراسرویس در پایان این صفحه( تعمیر جاروبرقی ) برای شما هدیه ای ویژه در نظر دارد **

 

تعمیر جاروبرقی یاراسرویس

تعمیر جاروبرقی یک کار تخصصی و کاملا جدی و دقیق است، پس لطفا بعد از بروز هرگونه مشکل و اختلال در عملکرد جاروبرقی بصورت ناشیانه دست به باز کردن قطعات دستگاه ننمایید ، یاراسرویس اینجاست تا به شما کاربران عزیز ابتدا آموزش نحوه استفاده صحیح را به منظور جلوگیری از تعمیر بدهد و سپس در صورت لزوم دستگاه دچار ایراد شما را در سریع ترین زمان ممکن و با بهره گیری از مجرب ترین متخصصین و به روزترین دستگاه ها تعمیر نماید .

تعمیر جاروبرقی یک فرایند تخصصی است پس در این صفحه بیشتر سعی خواهیم داشت به شما اطلاعاتی راجع به ایرادات احتمالی دستگاه بدهیم و  به شما توصیه نمی کنیم در خانه شخصا دست به تعمیر دستگاه بزنید ؛ حتی یاراسرویس با تجربه نیم قرنی خود، به شما کاربران عزیز اکیدا توصیه می نماید  به تکنسین های در خانه هم اجازه باز کردن دستگاه را ندهید ، این کار نیازمند ابزارآلات حرفه ای و خاص  می باشد و اصلا حرفه ای و قابل اطمینان نیست که در خانه دست به تعمیر بزنید چه شما و چه سایر تکنسین ها ، البته ممکن است تعمیر در خانه برای شما بسیار راحت تر باشد اما یاراسرویس برای سهولت شما عزیزان اقدام به راه اندازی شبکه حرفه ای حمل و نقل کرده و می توانید با تماس با شماره ۲۲۷۴۲۳۴۰ با پیش شماره ۰۲۱ درخواست خود را ثبت نمایید تا در سریعترین زمان ممکن همکاران ما در محل شما حاضر شوند و جاروبرقی را از شما دریافت کنند و سپس اقدام به تعمیر جاروبرقی شما نماییم

یارا سرویس مرجع تخصصی تعمیرات جاروبرقی

یاراسرویس از مجرب ترین تکنسین ها و به روزترین ابزارآلات و تکنولوژی های روز جهان بهره می برد ، یاراسرویس صرفا از بهترین قطعات و لوازم یدکی برای تعمیر جاروبرقی معمولی و دستی  استفاده مینماید . این تیم حرفه ای هم اکنون آماده خدمت رسانی به منظور تعمیر جاروبرقی های معمولی و دستی شما عزیزان می باشد . برای ثبت درخواست در یاراسرویس می توانید با شماره تماس ۲۲۷۴۲۳۴۰ و پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرید یا از قسمت ثبت درخواست اقدام نمایید 

تعمیر جاروبرقی در یاراسرویس

یاراسرویس مرجع تخصصی تعمیرات لوازم خانگی و متخصص در زمینه تعمیر جاروبرقی ( انواع جاروبرقی اعم از جاروبرقی های معمولی ، جاروبرقی های آبی خاکی ، جاروبرقی های دستی  ) در انواع و اقسام آن پیشنهاد می نماید قبل اقدام به تعمیر دستگاه مطالبی که در ذیل آورده ایم را مطالعه نمایید ، تا بتوانید بهترین مرجع را برای تعمیرات جاروبرقی خود انتخاب نمایید .

در ضمن در پایین همین مطلب نکاتی بسیار مهم ، مفید و کاربردی در زمینه نگهداری و استفاده صحیح از جاروبرقی آورده شده است که می توانید همینجا مطالعه نمایید ؛ اما اگر صرفا به دنبال مقالات مفید و کاربردی این چنینی هستید می توانید به بانک مقالات یاراسرویس هم مراجعه نمایید ، تعمیر انواع جاروبرقی و نگهداری آن امری کاملا دقیق و حرفه ای است که باید مطالب را با دقت مطالعه نمایید .

با صبر و حوصله به خواندن ادامه دهید تا با آموزش تعمیرات جاروبرقی ، عیب یابی ، نگهداری و نمایندگی تعمیرات برندهای مختلف یاراسرویس و همچنین سوالاتی که برای مشتریان در ارتباط با جاروبرقی پیش میاید آشنا شوید.

vacuum cleaner repair - تعمیر جاروبرقی

نکات کاربردی استفاده ، نگهداری و جلوگیری از تعمیر جاروبرقی

 

برای استفاده صحیح از جاروبرقی ما به ذکر ۱۰ نکته کلیدی در این صفحه می پردازیم و تیم یاراسرویس امیدوار است با به کارگیری این ۱۰ نکته طلایی استفاده صحیح از جاروبرقی بتوانید عمر مفید دستگاه خود را افزایش بدهید تا کمترین هزینه های نگهداری ، برق و همچنین تعمیر یا جایگزینی را بپردازید .

یاراسرویس به شما پیشنهاد می نماید این ۱۰ نکته استفاده صحیح از جاروبرقی را مو به مو انجام دهید ، ماحصل تجربه ۴۰ ساله تیم ما در حوزه استفاده صحیح از جاروبرقی این ۱۰ نکته کلیدی شده است که در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهیم .

 • اولین مورد در کلیدی در استفاده صحیح از جاروبرقی این مورد است که آنجایی که اکثر جاروهای برقی به گونه ای طراحی شده اند که در صورت کاهش ولتاژ از مقدار نامی یعنی ۲۲۰ ولت ، موتور توانایی و عملکرد صحیح خود را از دست داده و دچار جرقه زنی شدید می شوند . از این رو برای استفاده از دستگاه در ساعات اولیه شب ( در تابستان از ساعت ۲۰ الی ۲۲ و در زمستان از ساعت ۱۹ شب الی ۲۱ ) باعث کاهش عمر مفید و همچنین افزایش هزینه های ثانویه میشود که این هزینه ها شامل افزایش هزینه برق مصرفی و تعمیرات دستگاه می شود .

 

Peak hours - تعمیر جاروبرقی

 • همونطور که در مورد قبلی ذکر کردیم اکثر موتورها به ولتاژ ۲۲۰ ولت بسیار حساس و وابسته اند . بنابر این نمی توان تمامی جاروبرقی ها را به دیمر ( کنترل کننده الکتریکی ولتاژ ) مجهز نمود ؛ پس حتما به یاد داشته باشید اگر میخواهید جاروبرقی خود را به دیمر متصل نمایید پیش از اینکار حتما راجب دستگاه خود اطلاعات کافی را بدست بیاورید و اگر قصد خرید جاروبرقی دارید حتما پیش از این کار از فروشنده در مورد اتصال دستگاه مورد نظر به دیمر سوال فرمایید . یارا سرویس در مجموعه خدماتی خود مراجعان بسیاری داشته که همین به دقتی کوچک را کرده اند و به دستگاه خود آسیب رسانده اند پس این نکته در استفاده صحیح از جاروبرقی بسیار کلیدی است .

dimmer - تعمیر جاروبرقی

 • در برخی از جاروبرقی ها ، سیم رابط دستگاه در سیم جمع کن قرار گرفته و برای آن که ضامن سیم جمع کن تحت فشار قرار نگیرد ، انتهای سیم رابط توسط رنگ زرد ( البته عموما زرد رنگ می باشد و ممکن از در برخی دستگاه ها رنگ های متفاوتی داشته باشد ) مشخص شده است .

Vacuum cleaner wire collector - تعمیر جاروبرقی

 • در مواردی که قصد استفاده از جاروبرقی را دارید در هنگام خارج ساختن کابل از آن ، به محض مشاهده رنگ زرد ( یا سایر رنگ های هشدار ) کشش سیم را متوقف سازید زیرا در آن لحظه شما تمامی مقدار مجاز کابل را از جارو خارج ساخته اید . در تعمیرات جاروبرقی یاراسرویس مراجعان بسیار هستند که همین نکته کوچک را رعایت نکرده اند و قسمت سیم کش دستگاه دچار ایراد شده و گاها حتی قابل تعمیر نبوده و مجبور به تعویض قطعه شده .

 

Vacuum cleaner wire - تعمیر جاروبرقی

 • نکته چهارم از مجموعه نکات استفاده صحیح از جاروبرقی به این مورد اشاره دارد که به هنگام استفاده از جاروبرقی به مقدار توانایی حرکت دستگاه جاروبرقی توجه داته باشید زیرا در صورتی که فاصله بیش از حد استاندارد با پریز باشد ، سیم رابط از ناحیه دو شاخه تحت فشار قرار میگیرد و ممکن است دستگاه به طور ناگهانی خاموش شود که این بروز این امر در برخی موارد با اتصال کوتاه همراه است که ممکن از به دستگاه آسیب شدیدی وارد نماید .

Vacuum cleaner wire and power outlet - تعمیر جاروبرقی

 • یاراسرویس شدیدا تاکید دارد برای استفاده صحیح از جاروبرقی حتما دفترچه راهنمای محصول را مطالعه نمایید ؛ در اکثر دفترچه های راهنما ، حداکثر روشن بودن دستگاه را در هر مرحله کاری نوشته است ، عموما این مقدار در هر مرحله کاری بین ۵ الی ۸ دقیقه و برخی دیگر ۵ الی ۱۰ دقیقه عنوان می باشد . لیکن در نظر داشته باشید که هرچه دستگاه کمتر تحت فشار قرار گیرد ، عمر مفید بیشتری خواهد داشت ، بنابر این توصیه می شود به ازای ۵ دقیقه روشن بودن جارو را حداقل ۲ دقیقه در حالت خاموش قرار دهید و سپس دوباره اقدام به جارو زدن نمایید .

Vacuum cleaner manual - تعمیر جاروبرقی

 • یکی از نکات حائز اهمیت در این نگهداری درست جاروبرقی این است که در فواصل زمانی معین کیسه جاروبرقی و فیلترهای آن را شستشو نمایید ، این امر به تنفس راحت دستگاه و تقویت مکش آن کمک موثری خواهد نمود . تنفس درست جاروبرقی باعث میشود کمتر به موتور دستگاه فشار بیاید و احتمال بروز مشکل در قسمت موتور کمتر شود ، این مورد هرچند به یکباره پیش نمی آید اما تکرار آن به دفعات موجب آسیب های جدی می شود ؛ در بخش تعمیر جاروبرقی یاراسرویس برخی از مراجعان بر این باور هستند که دستگاه به یکباره سوخته اما در تعویض فیلتر و کیسه هر باره تعلل داشته اند و رفته رفته موتور ضعیف شده و یکباره دچار مشکل شده اند .

 

vaccume cleaner filter new model - تعمیر جاروبرقیvaccume cleaner packet - تعمیر جاروبرقی

 

 

 • همواره توجه داشته باشید برای استفاده صحیح از جاروبرقی ، باید همیشه مکش جاروبرقی در ابتدا محفظه کیسه زباله را با پایان لوله رابط مکش ( برس سر لوله جاروبرقی ) مقایسه کنید . اگر قدرت مکش دستگاه به درون لوله رابط بسیار مطلوب اما در قسمت برس رضایت بخش نیست ، با دقت برس را باز کنید و قطعا شاهد خواهید بود که درون آن مملو از غبار و بالاخص الیاف زاید فرش است که در واقع سدی در برابر عبور هوا بوده اند . در بخش تعمیرات جارو برقی یارا سرویس بسیار از مراجعان که برای مشکل مکش به ما مراجعه میکنند صرفا با همین کار کوچک مشکلشون حل می شود .

vacuum cleaner yaraservices 1 - تعمیر جاروبرقی

 • هشتمین نکته از مجموعه نکات طلایی در استفاده صحیح از جاروبرقی مربوط به شیلنگ رابط برس و خوده دستگاه است ، حتما بصورت مرتب این شلنگ را بررسی نمایید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید ، در صورت وجود پارگی سریعا نصبت به تعویض آن اقدام نمایید ، هنگامی که شیلنگ رابط پارگی یا سوراخ شدگی داشته باشد باعث میشود هم مکش در سر برس کاهش داشته باشد هم به موتور فشار وارد شود .

Vacuum cleaner hose - تعمیر جاروبرقی

 • کاربران عزیز حتما به اینکته توجه نمایید که جاروبرقی وسیله مناسبی برای نظافت دوده های بخاری و یا آبگرمکن های نفتی و امثالهم نیست ، پس هرگز برای نظافت این وسایل از جاروبرقی های معمول استفاده ننمایید ، رسوب این دوده ها در شیلنگ رابط یا قطعات داخلی دستگاه موجب بروز مشکلات جدی برای دستگاه میشود

درضمن اگر جاروبرقی شما قابلیت مکش آب را ندارد ( در اصطلاح آبی و خاکی نیست ) از مکش مایعات جدا خودداری بفرمایید ، زیرا این جنس آسیب احتمالا هزینه های بسیاری را روی دستتان می گذارد و گاها حتی قابل تعمیر نیست و باید موتور دستگاه تعویض شود .

Soot vacuum cleaner - تعمیر جاروبرقی

 • نکته آخر از ۱۰ توصیه لازم برای استفاده صحیح از جاروبرقی به این نکته اشاره دارد که در صورت مشاهده هرگونه لهیدگی یا زخم در سیم رابط بین دستگاه و پریز حتما اقدام به تعویض این سیم نمایید ، تا از بروز خطرات احتمالی برای اشخاص و همچنین دستگاه جلوگیری نمایید .

Vacuum cleaner hose 1 - تعمیر جاروبرقی

یارا سرویس مرجع تعمیرات لوازم خانگی این ۱۰ نکته را برای استفاده صحیح از جاروبرقی به شما عزیزان توصیه می نماید و امیدوار است که هرچه کمتر دچار مشکل در این باب شوید اما اگر برای دستگاه شما مشکلی پیش آمد در کنار شماست تا با خدماتی بی نظیر در جهت رفع این مشکلات احتمالی بربیاید ، تمامی خدمات یاراسرویس بدون هیچ پیش شرطی دارای ضمانت ۶ ماهه می باشد ، یاراسرویس بیش از نیم قرن است که در خدمات تعمیر لوازم خانگی پیشگام می باشد و هر روز بیش از روز قبل در جهت بهبود خدمات خود کوشا است .

تعمیر جاروبرقی یارا سرویس 

کاربران محترم در صورت نیاز به خدمات یاراسرویس به ویژه تعمیر جاروبرقی ، می توانید با شماره تماس ۲۲۷۴۲۳۴۰ با پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرد تا در اسرع وقت همکاران ما در بخش شبکه حمل و نقل دستگاه را از شما تحویل بگیرند و پس از تعمیر تخصصی جاروبرقی دستگاه را به شما تحویل دهند 

برندهایی که یاراسرویس تعمیر جاروبرقی آن ها را می پذیرد

چرا و چگونه با یاراسرویس همراه باشیم ؟

چگونه از خدمات یاراسرویس بهره مند شوید ؟!

استفاده از خدمات یاراسرویس بخصوص جاروبرقی برقی به دو صورت کلی است :

 1. در حالت اول شما مخاطبان عزیز می توانید با مراجعه حضوری به مرکز تعمیر اقدام به تحویل دستگاه و دریافت رسید تحویل نمایید ، در فردا آن روز شرکت دستگاه را بررسی نموده و زمان تحویل به همراه هزینه تعمیر دستگاه را به شما اعلام میدارد در صورت پذیرش طی زمان اعلام شده ، دستگاه تعمیر می شود و شما می توانید به مرکز بازگردید و بخاری برقی خود را تحویل بگیرید .
 2. در حالت دوم  شما مخاطبان عزیز می توانید با شماره گیری شماره ۲۲۷۴۲۳۴۰ همراه با پیش شماره ۰۲۱ تماس گرفته و درخواست سرویس تحویل دستگاه بدهید ، طی مدت زمان نهایتا ۲۴ ساعت سرویس یاراسرویس به محل شما اعزام می گردد و پس از تحویل رسید به شما دستگاه را به مرکز تعمیر می آورد ، در فردا آن روز دستگاه عیب یابی می شود ، هزینه تعمیر بخاری برقی شما و مدت زمان تعمیر بخاری برقی خدمت شما اعلام می گردد ، پس از تایید مشتری مراحل تعمیر آغاز شده و پس از پایان ، دستگاه از طریق سرویس ویژه یاراسرویس برای شما ارسال می گردد .

چرا از خدمات یاراسرویس بهره مند شوید ؟!

تعمیر لوازم خانگی بخصوص بخاری برقی یک کار تخصصی است و تامین شرایط زیر امری کلیدی است :

 1. استفاده از تکنسین های مجرب و دوره دیده امری حیاتی در تعمیر بخاری برقی است ، اما نکته کلیدی دیگر با تجربه بودن تکنسین ها می باشد ، یاراسرویس با ۵۰ سال سابقه کاری و استفاده از تکنسین های مجرب و باتجربه ، این اطمینان خاطر را به شما کاربران خواهد داد .
 2. مرکز تعمیر مجهز یاراسرویس با راه اندازی مرکز حرفه ای و تخصصی تعمیر لوازم خانگی و بخصوص تعمیر بخاری برقی امکان عیب یابی و تعمیر حرفه ای لوازم خانگی را داراست ، این مرکز از پیشرفته ترین تجهیزات بهره می جوید .
 3. گارانتی ۶ ماهه خدمات یاراسرویس بزرگترین تضمین برای کیفیت خدمات ارائه شده می باشد . با اطمینان نسبت به خدمات ما ۶ ماه خدمات خود را گارانتی بی چون و چرا می نماییم .
 4. سرعت و دقت در یاراسرویس اولویت دقت در انجام پروسه می باشد اما هرگز سرعت را فدای آن نکرده و نخواهیم کرد و خدمات ما در سریعترین زمان ممکن و در نهایت دقت به مخاطبان ارائه می گردد .
 5.  یاراسرویس علاوه بر تعهدات قانونی خود ، به تمامی مخاطبان نیز تعهد اخلاقی دارد و حس امانت داری در تک تک کارکنان از تحویل گیرنده درب منزل تا پرسنل و تعمیرکاران را تضمین می نماید .

 

call to yaraservices 2 - تعمیر جاروبرقی

ایرادات و عیوب رایج جاروبرقی 

در اینجا در نظر چندی از رایج ترین و متداول ترین ایرادات و اشکالاتی که ممکن است برای دستگاه جاروبرقی شما پیش آمده باشد یا پیش بیاید را مطرح نماییم ؛ این ایرادات از طریق بخش تعمیر جاروبرقی یاراسرویس جمع آوری شده و بیشتر مشتریان هنگام مراجعه به دفتر ما دستگاه خود را دچار این مشکلات می دانند ؛ یارا سرویس در بخش تعمیر جاروبرقی خود از پیشرفته ترین تجهیزات و ماهرترین تکنسین ها بهره می برد و در مورد تک تک مطالب درج شده در این بخش از نظر کارشناسانه آنان بهره جسته است ؛ تیم دیجیتال مارکتینگ یارا سرویس امیدوار است با مطالعه این مطالب در جهت رفع نیاز دقیق تر و سریع تر این مطالب مفید فایده قرار گیرد .

مطالب درج شده در ذیل اصلا جنبه آموزش تعمیرات ندارد و یاراسرویس پیشنهاد می نماید که تعمیر دستگاه جاروبرقی خود را صرفا به دست متخصصان این حوزه بسپارید و در تعمیرگاه مجهز و مجاز انجام دهید ؛ از این رو هیچ گونه مسئولیت در قبال اشتباهات احتمالی کاربران نمی پذیرد و اکیدا پیشنهاد می کند از بازکردن دستگاه جدا خودداری فرمایید و درصورت وجود مشکل هایی که در ذیل به آن ها اشاره داریم با شماره تماس ۰۲۱۲۲۷۴۲۳۴۰ تماس بگیرید و درخواست سرویس حمل و نقل بفرمایید تا دستگاه شما به مرکز آورده شود و پس از تعمیر مجددا به شما عزیزان تحویل داده شود .

نکته : هرگز حتی دست به عیب یابی دستگاه جاروبرقی خود نزنید و این کار را به متخصص این امر بسپارید ، همین عیب یابی ممکن است دستگاه را دچار مشکلات جدی نماید و حتی ممکن است باعث آسیب دیدگی شدید برای خود شما شود .

vacuum cleaner repair 1 - تعمیر جاروبرقی

 • به محض فشار کلید اصلی دستگاه جاروبرقی ، فیوز منزل ، برق را قطع می کند 

علت اول : دوشاخه و یا سیم رابط ، اتصالی دارند :

روش رفع ایراد : ابتدا دوشاخه جاروبرقی را از پریز خارج نمایید و سپس بدنه جارو را به آرامی باز می نماییم . حداقل یکی از اتصالات سیم رابط به مدار و یا سیم جمع کن را از آن جدا ساخته و سپس مولتی متر را به دوشاخه متصل سازید . اگر عقربه منحرف شود ، در داخل دو شاخه و یا نقطه ای از سیم رابط اتصالی رخ داده است .

از آنجا که دوشاخه در اکثر جاروبرقی قابل تفکیک است ، ابتدا داخل آن را بررسی و در صورت صحت اتصالات دوشاخه ، کابل را تعویض میکنیم تا مشکل دستگاه برطرف شود .

علت دوم : اتصالات داخل دستگاه دچار مشکل شده است 

روش رفع ایراد : ابتدا بدنه دستگاه را باز میکنیم ، سپس صحت اتصالات را مورد بررسی قرار دهید . در صورت مشاهده سیمی که از محل خود خارج شده ، آن را به محل اولیه اش بازگردانید .

علت سوم : خازن پارازیت گیر معیوب است 

روش رفع ایراد : پایه های خازن پارازیت گیر دستگاه جارو برقی زغال نگهدارها متصل هستن و در صورت آسیب دیدن عایق خازن ( دی الکتریک ) برخورد بارهای مخالف با یکدیگر و وقوع اتصال کوتاه حتمی است ( البته باید توجه داشت که چنین خازنی ، دارای ظاهر معیوب و کاملا مشخصی خواهد بود ) ، در اینصورت باید خازن تعویض گردد .

علت چهارم : موتور کاملا سوخته است 

روش رفع ایراد : قبل از آن که موتور یونیورسال به این مرحله برسد ، از خود علائم و مشخصات خاصی را بروز خواهد داد ، مثلا در زیر جاروبک ها (ذغال ها ) شدید دیده شده ، قدرت موتور بسیار کاهش یافته و سریع داغ می شود …

در صورت عدم توجه به این علائم ، به تدریج اتصال حلقه و کلاف در موتور گسترش می یابد و در نتیجه مقاومت معادل موتور شدیدا کاهش یافته و زمینه را بجهت اتصال کوتاه فراهم می آورد .

 

 • جاروبرقی اصلا روشن نمی شود 

علت اول : پریز برق ندارد 

روش رفع ایراد : بهترین روش جهت تست پریز برق ، استفاده از ولتمتر یا قسمت ولتاژ آومتر است . اگر پریز دارای اختلاف سطح الکتریکی باشد ، عقربه منحرف سده و ۲۲۰ ولت را نشان خواهد داد که در این صورت مشکل از پریز نست . اما اگر پریز دارای اختلاف سطح نباشد ، می بایست با قطع فیوز ، پریز را باز کرده و تعمیر نمایید ( اینکار را به متخصصین حوزه برق و تاسیسات محول نمایید )

علت دوم : دوشاخه و یا سیم رابط جاروبرقی معیوب است

روش رفع ایراد : جهت بررسی دوشاخه و سیم رابط دو حالت کلی دارد ؛ روش اول بدنه دستگاه را باز و ورودی های برق را شناسایی کنید . پس از اتصال دوشاخه جاروبرقی به پریز ، توست ولتمتر ، اختلاف سطح الکتریکی را در ترمینال اصلی دستگاه اندازی گیری نموده و بدین وسیله از سالم بودن کابل و دو شاخه مطمئن شوید . اگر پریز دارای اختلاف سطح الکتریکی است ، اما در ترمینال اصلی ، ولتاژ دیده نمی شود ، ابتدا دوشاخه و سپس کابل را کاملا بررسی کنید تا عیب برطرف شود . روش دوم این است که دوشاخه ا از برق جدا نمود و پس از باز کردن بدنه جارو ، دو سیم ورودی به دستگاه را در ترمینال به یکدیگر مرتبط سازید . آومتر را بر روی رنج Rx1 قرار داده و رابط های آن را به دو شاخه متصل کنید . اگر دو شاخه متصل کنید ؛ اگر دو شاخه و کابل سالم باشند ، عقربه منحرف شده و اهم ناچیزی را نشان می دهد در غیر اینصورت دوشاخه و سپس کابل بررسی شود تا قطعه معیوب شناسایی گردد.

علت سوم : اتصالات داخل دستگاه دچار مشکل شده است 

روش رفع ایراد : در تعمیر تعمیر و عیب یابی جاروبرقی ، بسیار دیده شده که عدم کاربرد دستگاه ماحصل قطع یک سیم است . بنابراین پس از باز کردن بدنه جارو ، قبل از هر عمل دیگری ، صحت اتصالات را بررسی و در صورت مشاهده هرگونه قطع ارتباط ، نسبت به رفع آن اقدام نمایید .

علت چهارم : کلید اصلی دستگاه خراب است 

روش رفع ایراد : از آنجا که اختلاف سطح موتور ، تحت فرمان کلید دستگاه قرار دارد . تست این قطعه بسیار مهم است . برای تست کلید توصیه می شود حداقل یکی از سیم های متصله به آن را از مدار جدار نموده و سپس توسط رنج Rx1 آومتر به بررسی آن بپردازید . درحالت وصل کلید ، عقربه به سوی صفر منحرف شده و اهم بسیار کمی را نشان می دهد و در حالت قطع کلید عقربه بر روی بی نهایت می ایستد . اگر در بررسی کلید چنین مشخصه ای دیده نشد ، باید آن را تعویض نمایید . در تهیه کلید جدید به ولتاژ و جربان کاری آن دقت نمایید . ( یاراسرویس در بخش تعمیر جاروبرقی خود در صورت بروز این مشکل می تواند با دقیقترین کلید فابریک خود دستگاه کلید دچار مشکل شده را تعویض نمیاد )

علت پنجم : اتصالات بدنه جارو ، شیلنگ و لوله مکش صحیح انجام نشده است 

روش رفع ایراد : در بعضی از جاروهای برقی مانند الکترولوکس بین قسمت های مختلف بدنه جارو از میکروسوئیچ استفاده شده . در صورت عدم اتصال صحیح اجزاء بدنه به یکدیگر میکروسوئیچ که یک کلید فشاری است ، در حالت باز بوده و در واقع موجب قطع مدار الکتریکی جاروبرقی خواهد شد .

در برخی دیگر از جاروهای برقی مانند اجنرال ، سامسونگ ، شارپ و … کلید اصلی دستگاه بر روی لوله مکش قرار گرفته و در صورت عدم اتصال صحیح شیلنگ به بدنه ، ارتباط کلید با موتور و مجموعه جاروبرقی برقرار نخواهد شد . بدیهی است در این حالت استارت دستگاه عملی نخواهد بود

علت ششم : مشکل از اورلود است 

روش رفع ایراد : اورلود یا همان محافظ الکتریکی موتور از آنجا که این قطعه ، سری با موتور قرار گرفته ، معیوب بودن آن ، مانع عملکرد موتور خواهد شد ، برای تست اورلود کافی است یکی از سیم های متصله به آن را جدا نموده و سپس آومتر را متصل سازید . در صورت سالم بودن اورلود ، عقربه منحرف شده و تقریبا صفر را نشان می دهد . در غیر این صورت باید اورلود با نمونه مشابه خودش تعویض شود . اورلود مشابه دارای همان کد و ارقام اورلود معیوب است .

علت هفتم : دیمر معیوب است و یا در وضعیت صحیح قرار نگرفته 

روش رفع ایراد : دیمر در تعیین ولتاژ کاری دستگاه نقش بسزایی دارد . برخی از دیمرها ، به گونه ای طراحی شده اند که اختلاف سطح را از ۰ الی ۲۲۰ ولت تغییر می دهند . بدیهی است که در صورت استقرار ولوم دیمر بر روی صفر ، موتور هیچ عکس العملی را از خود نشان نخواهد داد . بنابراین برای راه اندازی موتور باید دیمر را از وضعیت فعلی خارج سازید . گاهی از اوقات مشکل ، مکان استقرار دیمر نیست بلکه خود مدار دیمر معیوب است که در این حالت باید دیمر را تعمیر و یا تعویض نمایید .

علت هشتم : موتور کاملا سوخته است 

روش رفع ایراد : در صورت آسیب دیدگی شدید موتور، تعداد بسیار زیادی از کلاف ها قطع خواهند شد و در این حالت ، از آنجا که با اتصال برق ، هیچگونه میدان مغناطیسی به وجود نمی آید ، دستگاه به طور کامل خاموش می ماند .

جهت حصول اطمینان از سوخته بودن موتور کافی است به پیچک ها و آرمیچر توجه شود . موتور مورد نظر ایراد دوم کاملا سیاه و سوخته به نظر خواهد رسید .

گاهی از اوقات موتور سالم است اما به واسطه بروز عیوبی معمولی مانند عدم ارتباط یکی از زغال ها با کلکتور ، دستگاه راه اندازی نمی شود . می توانید به کمک آومتر ، اینگونه عیب معمولی را در موتور شناسایی و رفع نمایید .

 • جاروبرقی مکش لازم را ندارد 

علت اول : مسدود بودن برس و یا لوله مکش 

روش رفع ایراد : بسیار دیده شده که وسایل مختلف مانند پارچه و یا پلاستیک ، مسیر اصلی جریان هوا به داخل جارو را در برس و یا لوله و شیلنگ رابط ، مسدود نموده اند . توصیه می شود قبل از هر عمل دیگری ، ابتدا شیلنگ را جدا نموده و قدرت مکش را به درون آن در ورودی اصلی خود بدنه ملاحظه نمایید . سپس شیلنگ را متصل نموده و مکش جاروبرقی را در برس با قرار دادن دست در مقابل مکش آن بررسی کنید . اگر بین دو مکش تفاوت قابل ملاحظه ای مشاهده شد ، لوله ، شیلنگ و یا برس مسدود است که معمولا بررسی را از برس آغاز می کنند .

علت دوم : کیسه زباله پر شده و یا بسیار کثیف است 

روش رفع ایراد : از آن جا که هوای مکیده شده به داخل بدنه جارو ، از داخل کیسه زباله عبور می کند ، پر شدن آن می تواند ، عبور هوا را با مشکل مواجه نموده و در نتیجه مکش دستگاه نیز تحت تاثیر آن ، کاهش خواهد یافت . بنابراین تخلیه مداوم کیسه زباله بر روی مکش دستگاه بسیار موثر است . علاوه بر آن در مورد کیسه های پارچه ای درست در فواصل زمانی معین ، آن را بطور کامل بشویند زیرا ذرات غبار ، تمامی منفذهای عبور هوا مسدود نموده و عملا عبور هوا از کیسه با مشکل مواجه خواهد شد .

علت سوم : فیلترها بیش از اندازه کثیف شده اند 

روش رفع ایراد : قبلا اشاره شد که هوا پس از ورود به داخل جارو ، ابتدا از کیسه زباله عبور نموده و سپس از موتور می گذرد و از جاروبرقی خارج می شود . به طور قطع ، کیسه زباله همه ذرات غبار را از هوا جدا خواهد نمود اما جهت تسویه کامل هوا از وجود هرگونه غبار ، اکثر کارخانجات سازنده ، پس از کیسه زباله از یک یا چند لایه فیلتر اسفنجی استفاده می کنند . بدیهی است مسدود شدن منفذهای فیلتر ، عبور هوا در نتیجه مکش جاروبرقی را تحت تاثیر قرار خواهد داد . بنابراین شستشو و نظافت فیلترها امری بدیهی و ضروری است .

علت چهارم : خرابی یاتاقان های ساچمه ای ( بلبرینگ )

روش رفع ایراد : هرگاه به واسطه خرابی بلبرینگ ، شرایط دشواری برای چرخش آرمیچر به وجود آید ، علاوه بر کاهش شدید مکش جاروبرقی و ایجاد صدای زیاد دستگاه به هنگام کار ، جریان کششی موتور نیز افزایش خواهد یافت که این مسئله ، سیم پیچ های آرمیچر و قطب ها را شدیدا تهدید می کند . برای رفع عیب ، بهترین عمل ، تعویض بلبرینگ های معیوب است .

علت پنجم : موتور نیم سوز است 

روش رفع ایراد : نیم سوز بودن موتور به معنای اتصال حلقه و کلاف در آرمیچر و یا اتصال حلقه در قطب ها است . در اتصال حلقه ، تعدادی از حلقه های یک کلاف به یکدیگر اتصال یافته و مانع حرکت جریان در تمام کلاف می شوند . در اتصال کلاف ، حلقه ای از یک کلاف با حلقه یا حلقه هایی از کلاف مجاور ارتباط یافته و طبیعی است که در این حالت ، حرکت جریان در مسیر مشخص شده ممکن نبوده و مسیرهای فرعی جدید در برابر حرکت جریان به وجود می آید .

به طور خلاصه می توان گفت : اتصال حلقه و یا کلاف ، شکل منظم میدان مغناطیسی مورد نیاز را برهم ریخته و در نتیجه ، گشتاور لازم جهت چرخش آرمیچر به جود نمی آید .

در چنین حالتی ، موتور هرگز به سرعت لازم دست نخواهد یافت و از آنجا که سرعت چرخش آرمیچر در جاروبرقی با مکش دستگاه رابطه مستقیم دارد ، مصرف کننده از قدرت مکش آن به هیچ وجه رضایت نخواهد داشت . جهت تقویت عملکرد دستگاه باید آرمیچر و قطب ها ، تجدید سیم پیچی شوند .

 • صدای کار با جاروبرقی بسیار زیاد است

علت اول : یاتاقان معیوب هستند 

روش رفع ایراد : در اکثر جاروهای برقی از دو یاتاقان ساچمه ای استفاده شده است . البته موارد استثناء نیز وجود دارد به عنوان مثال در جاروبرقی الکترولوکس از یک بلبرینگ و یک بوش جهت چرخش آرمیچر کمک گرفته اند . به هر حال خرابی بلبرینگ که در واقع به واسطه خردگی و سایش ساچمه ها به وجود آمده ، منجر به درگیری هسته فلزی آرمیچر با هسته فلزی کفشک های قطب خواهد شد . برای رفع عیب کافی است بوش و یا بلبرینگ معیوب را مشابه آن تعویض نمایید .

علت دوم : نگهدارنده های لاستیکی فرسوده شده اند 

روش رفع ایراد : در وسایلی مانند جاروبرقی ، جهت جلوگیری از ارتعاش شدید اجزاء متحرک مانند موتور و یا کاهش صدای کار دستگاه و جلوگیری از خروج آن به محیط ، از نگهدارنده های لاستیکی استفاده می شود .

بدیهی است که از میان رفتن و یا فرسوده شدن این لاستیک ها ، موجب افزایش لرزش و صدای کار دستگاه خواهد شد .

علت سوم : پروانه جاروبرقی خراب شده است

روش رفع ایراد : ابتدا بدنه و سپس درپوش قسمت مکش موتور را جدا ساخته و پروانه یا پروانه ها را مورد بازدید قرار دهید ( بعضی از جاروبرقی ها مانند زیمنس ، الکترولوکس و … دو پروانه دارند ) . در صورت معیوب بودن پروانه ، آن را با نوع مشابه اش تعویض نمایید .

هدیه ویژه یاراسرویس برای کاربران عزیز

 

 

تخفیف در خدمات

دریافت اطلاعات و اعطای کد تخفیف

با تکمیل فرم می توانید کد تخفیف 5% خدمات یاراسرویس را دریافت نمایید
 • شماره تماس شما به منزله کد تخفیف شماست ، لطفا از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل فرمایید
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .