تعمیر توستر

toaster repair 2 - تعمیر توستر

** یاراسرویس در پایان این صفحه( تعمیر توستر یا تعمیر تستر ) برای شما هدیه ای ویژه در نظر دارد **

 

تعمیر توستر یا تعمیر تستر یاراسرویس

تعمیر توستر و یا تعمیر تستر یک کار تخصصی و کاملا جدی و دقیق است، پس لطفا بعد از بروز هرگونه مشکل و اختلال در عملکرد توستر بخار بصورت ناشیانه دست به باز کردن قطعات دستگاه ننمایید ، یاراسرویس اینجاست تا به شما کاربران عزیز ابتدا آموزش نحوه استفاده صحیح را به منظور جلوگیری از تعمیر بدهد و سپس در صورت لزوم دستگاه دچار ایراد شما را در سریع ترین زمان ممکن و با بهره گیری از مجرب ترین متخصصین و به روزترین دستگاه ها تعمیر نماید .

تعمیر تستر یک فرایند تخصصی است پس در این صفحه بیشتر سعی خواهیم داشت به شما اطلاعاتی راجع به ایرادات احتمالی دستگاه بدهیم و  به شما توصیه نمی کنیم در خانه شخصا دست به تعمیر دستگاه بزنید ؛ حتی یاراسرویس با تجربه نیم قرنی خود، به شما کاربران عزیز اکیدا توصیه می نماید  به تکنسین های در خانه هم اجازه باز کردن دستگاه را ندهید ، این کار نیازمند ابزارآلات حرفه ای و خاص می باشد و اصلا حرفه ای و قابل اطمینان نیست که در خانه دست به تعمیر بزنید چه شما و چه سایر تکنسین ها ، البته ممکن است تعمیر در خانه برای شما بسیار راحت تر باشد اما یاراسرویس برای سهولت شما عزیزان اقدام به راه اندازی شبکه حرفه ای حمل و نقل کرده و می توانید با تماس با شماره ۲۲۷۴۲۳۴۰ با پیش شماره ۰۲۱ درخواست خود را ثبت نمایید تا در سریعترین زمان ممکن همکاران ما در محل شما حاضر شوند و توستر  را از شما دریافت کنند و سپس اقدام به تعمیر تستر شما نماییم

یارا سرویس مرجع تخصصی تعمیرات توستر و یا تستر 

یاراسرویس از مجرب ترین تکنسین ها و به روزترین ابزارآلات و تکنولوژی های روز جهان بهره می برد ، یاراسرویس صرفا از بهترین قطعات و لوازم یدکی برای توستر استفاده مینماید . این تیم حرفه ای هم اکنون آماده خدمت رسانی به منظور تعمیر تستر شما عزیزان می باشد . برای ثبت درخواست در یاراسرویس می توانید با شماره تماس ۲۲۷۴۲۳۴۰ و پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرید یا از قسمت ثبت درخواست اقدام نمایید 

تعمیر توستر و یا تعمیر تستر در یاراسرویس

یاراسرویس مرجع تخصصی تعمیرات لوازم خانگی و متخصص در زمینه تعمیر توستر در انواع و اقسام آن پیشنهاد می نماید قبل اقدام به تعمیر دستگاه مطالبی که در ذیل آورده ایم را مطالعه نمایید ، تا بتوانید بهترین مرجع را برای تعمیرات تستر  خود انتخاب نمایید .

در ضمن در پایین همین مطلب نکاتی بسیار مهم ، مفید و کاربردی در زمینه نگهداری و استفاده صحیح از توستر و یا تستر آورده شده است که می توانید همینجا مطالعه نمایید ؛ اما اگر صرفا به دنبال مقالات مفید و کاربردی این چنینی هستید می توانید به بانک مقالات آموزشی یاراسرویس هم مراجعه نمایید ، توستر و نگهداری آن امری کاملا دقیق و حرفه ای است که باید مطالب را با دقت مطالعه نمایید .

با صبر و حوصله به خواندن ادامه دهید تا با آموزش تعمیرات انواع توستر ، عیب یابی ، نگهداری و نمایندگی تعمیرات برندهای مختلف یاراسرویس و همچنین سوالاتی که برای مشتریان در ارتباط با تستر پیش می آید آشنا شوید.

toaster repair yaraservice - تعمیر توستر
نان در توستر چگونه داغ می شود ؟

ابتدا دوشاخه دستگاه به برق متصل شده و سپس نان درون زبانه های مخصوص قرار می گیرد و اهرم را به طرف پایین فشار می دهیم .

با این حرکت اولا نان به طرف پایین حرکت کرده و با درگیر شدن اهرم با یک زبانه مخصوص در همان حالت استقرار می یابد . دوما به حرکت سیلندر به طرف پایین ، چند فنر فشرده شده و نیروی لازم جهت بازگرداندن نان به بیرون از دستگاه فراهم می آید . ثالثا رسیدن سیلندر به انتهای مسیر حرکت خود ، موجب بسته شدن کنتاکت های ترموستات می شود و به این طریق جریان در المنت های تخت جاری و موجب ایجاد حرارت می شود و عمل داغ نمودن نان آغاز خواهد شد .

ترموستات یک کلید اتومات حرارتی است که از آن به منظور کنترل حرارت تولید شده در المنت ها استفاده می شود .

معمولا ترموستات در توستر قابل تنظیم است و با حرکت ولوم می توان به حرارت مورد نیاز دست یافت . حرارت المنت ، نوار ترموستات را خمیده کرده و موجب خواهد شد تا بازوی فشار دهنده ی اتصال رله مغناطیسی ، قدری در جهت فلش حرکت کند .

با افزایش دما در توستر ، بازوی فشار دهنده ، به اهرم کلید مخصوص رله فشار آورده و کنتاکت ها را به یکدیگر متصل می سازد . با برقدار شدن رله مغناطیسی ، زبانه ای که سیلندر را در پایین مستقر نموده ، جذب می شود و با آزاد شدن سیلندر ، نیروی فنرهای متراکم ، آن را به طرف بیرون از توستر هدایت می کند .

باحرکت سیلندر به طرف بالا ، ترموستات کاملا باز شده و ارتباط الکتریکی اجزاء مدار نیز قطع می شود .

toaster repair - تعمیر توستر

نکات مهم در استفاده از توستر

 1. خرده های نان را به طور مداوم از توستر خارج کنید .
 2. از توستر جهت داغ نمودن مقدار زیاد نان در یک مرحله کاری استفاده نکنید .
 3. هر نوع اتصال بدنه در توستر را جدی تلقی نمایید و به جستجو و رفع عیب بپردازید .
 4. در صورت سقوط توستر ، قبل از اتصال به برق ، صحت قطعات آن را بررسی کنید .
 5. در صورت زخمی بودن سیم رابط دستگاه ، سریعا آن را تعویض نمایید .

تعمیر توستر و یارا سرویس 

کاربران محترم در صورت نیاز به خدمات یاراسرویس به ویژه تعمیر توستر  ، می توانید با شماره تماس ۲۲۷۴۲۳۴۰ با پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرد تا در اسرع وقت همکاران ما در بخش شبکه حمل و نقل دستگاه را از شما تحویل بگیرند و پس از تعمیر تخصصی  انواع توستر دستگاه را به شما تحویل دهند 

برندهایی که یاراسرویس تعمیر توستر آن ها را می پذیرد

تعمیر توستر بوش ( BOSCH )

تعمیر توستر اسمگ ( S M E G )

تعمیر توستر گاستروبک ( Gastroback )

تعمیر توستر فیلیپس ( Philips )

و بسیاری دیگر از برندهای تولید کننده توستر در یاراسرویس قابل تعمیر هستند…! 

 

چرا و چگونه با یاراسرویس همراه باشیم ؟

چگونه از خدمات یاراسرویس بهره مند شوید ؟!

استفاده از خدمات یاراسرویس بخصوص تعمیر توستر به دو صورت کلی است :

 1. در حالت اول شما مخاطبان عزیز می توانید با مراجعه حضوری به مرکز تعمیر اقدام به تحویل دستگاه و دریافت رسید تحویل نمایید ، در فردا آن روز شرکت دستگاه را بررسی نموده و زمان تحویل به همراه هزینه تعمیر دستگاه را به شما اعلام می دارد در صورت پذیرش طی زمان اعلام شده ، دستگاه تعمیر می شود و شما می توانید به مرکز بازگردید و توستر خود را تحویل بگیرید .
 2. در حالت دوم  شما مخاطبان عزیز می توانید با شماره گیری شماره ۲۲۷۴۲۳۴۰ همراه با پیش شماره ۰۲۱ تماس گرفته و درخواست سرویس تحویل دستگاه بدهید ، طی مدت زمان نهایتا ۲۴ ساعت سرویس یاراسرویس به محل شما اعزام می گردد و پس از تحویل رسید به شما دستگاه را به مرکز تعمیر می آورد ، در فردا آن روز دستگاه عیب یابی می شود ، هزینه تعمیر تستر و مدت زمان تعمیر توستر خدمت شما اعلام می گردد ، پس از تایید مشتری مراحل تعمیر آغاز شده و پس از پایان ، دستگاه از طریق سرویس ویژه یاراسرویس برای شما ارسال می گردد .

چرا از خدمات یاراسرویس بهره مند شوید ؟!

تعمیر لوازم خانگی بخصوص توستر یک کار تخصصی است و تامین شرایط زیر امری کلیدی است :

 1. استفاده از تکنسین های مجرب و دوره دیده امری حیاتی در تعمیر چرخ گوشت است ، اما نکته کلیدی دیگر با تجربه بودن تکنسین ها می باشد ، یاراسرویس با ۵۰ سال سابقه کاری و استفاده از تکنسین های مجرب و باتجربه ، این اطمینان خاطر را به شما کاربران خواهد داد .
 2. مرکز تعمیر مجهز یاراسرویس با راه اندازی مرکز حرفه ای و تخصصی تعمیر لوازم خانگی و بخصوص تعمیر توستر امکان عیب یابی و تعمیر حرفه ای لوازم خانگی را داراست ، این مرکز از پیشرفته ترین تجهیزات بهره می جوید .
 3. گارانتی ۶ ماهه خدمات یاراسرویس بزرگترین تضمین برای کیفیت خدمات ارائه شده می باشد . با اطمینان نسبت به خدمات ما ۶ ماه خدمات خود را گارانتی بی چون و چرا می نماییم .
 4. سرعت و دقت در یاراسرویس ، اولویت دقت در انجام پروسه می باشد اما هرگز سرعت را فدای آن نکرده و نخواهیم کرد و خدمات ما در سریعترین زمان ممکن و در نهایت دقت به مخاطبان ارائه می گردد .
 5.  یاراسرویس علاوه بر تعهدات قانونی خود ، به تمامی مخاطبان نیز تعهد اخلاقی دارد و حس امانت داری در تک تک کارکنان از تحویل گیرنده درب منزل تا پرسنل و تعمیرکاران را تضمین می نماید .
call to yaraservices 2 - تعمیر توستر

ایرادات و عیوب رایج توستر

در اینجا در نظر چندی از رایج ترین و متداول ترین ایرادات و اشکالاتی که ممکن است برای دستگاه توستر شما پیش آمده باشد یا پیش بیاید را مطرح نماییم ؛ این ایرادات از طریق بخش تعمیر توستر یاراسرویس جمع آوری شده و بیشتر مشتریان هنگام مراجعه به دفتر ما دستگاه خود را دچار این مشکلات می دانند ؛ یارا سرویس در بخش تعمیر توستر خود از پیشرفته ترین تجهیزات و ماهرترین تکنسین ها بهره می برد و در مورد تک تک مطالب درج شده در این بخش از نظر کارشناسانه آنان بهره جسته است ؛ تیم دیجیتال مارکتینگ یارا سرویس امیدوار است با مطالعه این مطالب در جهت رفع نیاز دقیق تر و سریع تر این مطالب مفید فایده قرار گیرد .

مطالب درج شده در ذیل اصلا جنبه آموزش تعمیرات ندارد و یاراسرویس پیشنهاد می نماید که تعمیر توستر خود را صرفا به دست متخصصان این حوزه بسپارید و در تعمیرگاه مجهز و مجاز انجام دهید ؛ از این رو هیچ گونه مسئولیت در قبال اشتباهات احتمالی کاربران نمی پذیرد و اکیدا پیشنهاد می کند از بازکردن دستگاه جدا خودداری فرمایید و درصورت وجود مشکل هایی که در ذیل به آن ها اشاره داریم با شماره تماس ۰۲۱۲۲۷۴۲۳۴۰ تماس بگیرید و درخواست سرویس حمل و نقل بفرمایید تا دستگاه شما به مرکز آورده شود و پس از تعمیر مجددا به شما عزیزان تحویل داده شود .

نکته : هرگز حتی دست به عیب یابی دستگاه تستر خود نزنید و این کار را به متخصص این امر بسپارید ، همین عیب یابی ممکن است دستگاه را دچار مشکلات جدی نماید و حتی ممکن است باعث آسیب دیدگی شدید برای خود شما شود .

 

toaster repair yaraservices - تعمیر توستر

 • توستر روشن نمی شود

علت اول : پریز برق ندارد

روش رفع عیب : بهترین روش برای پی بردن به وجود برق در پریز استفاده از ولتمتر و یا قسمت ولتاژ آومتر اس ؛ زیرا فازمتر ، تنها وجود فاز را در پریز مشخص می کند و در موارد متعددی دیده شده که مشکل پریز به سبب قطع نول بوده است . به هر حال اگر در پریز ولتاژ وجود ندارد ، آن را باز کنید و به رفع مشکل بپردازید . بهتر است تعمیر پریز را به تکنسین های برق کار بسپارید و از خطرات احتمالی جلوگیری نمایید ، اما اگر خود تصمیم به تعمیر دارید الزما برق منزل و مکان مورد نظر را قطع نمایید .

علت دوم : سیم رابط و یا دوشاخه معیوب شده اند

روش رفع عیب : دوشاخه را از برق جدا نموده ، و سیم های ورودی به توستر را برای چند لحظه به یکدیگر متصل نمایید . در صورت سالم بودن آن ها ، باید به هنگام تماس رابط های اهم متر با دوشاخه عقربه منحرف شود . در غیر این صورت یا دوشاخه خراب است و یا سیم رابط در نقطه ای قطع شده است . اگر دو شاخه قابل تفکبک است ، آن را باز کنید در غیر اینصورت دو شاخه و سیم را تعویض نمایید .

علت سوم : ترموستات خراب است

روش رفع عیب : درپوش تحتانی توستر را به آرامی باز کنید و ترموستات را از محل استقرارش خارج ساخته و پس از قطع ارتباط هادی ها با ترموستات ، رابط های آومتر را به آن متصل سازید . با حرکت ولوم ترموستات در جهت عقربه های ساعت ، عقربه آومتر منحرف شده و  در حدود صفر می ایستد و با حرکت ولوم در جهت عکس ، عقربه به منطقه بی نهایت باز میگردد . در غیر اینصورت ترموستات خراب است و باید تنظیم و یا تعویض شود .

علت چهارم : فیوز محافظ دستگاه سوخته است 

روش رفع عیب : در بعضی از توسترها ، به منظور حفاظت دستگاه از فیوز شیشه ای متناسب با جریان کششی آن بهره می برند. در صورت سوختن فیوز ، شیشه آن کاملا سیاه می شود . البته می توان صحت فیوز را توسط آومتر نیز بررسی نمود . سیم های رابط یا حداقل یکی از سیم های متصله به فیوز را از آن جدا ساخته و سپس رابط های آومتر را به دو پایه فیوز متصل سازید . در صورت سالم بودن فیوز ، عقربه منحرف شده و صفر را نشان می دهد . در غیر این صورت باید فیوز با مشابه خودش تعویض شود ( جریان الکتریکی نوشته شده بر روی فیوز جدید ، برابر کاری فیوز معیوب باشد ) .

علت پنجم  : المنت ها قطع شده اند 

روش رفع عیب : معمولا توستر از مدار ساده که نهایتا به صورت موازی به یکدیگر متصل می شوند تشکیل شده است . قطع همزمان همه المنت ها قدری محال به نظر می رسد مگر آن که بر روی توستر آب ریخته شده و یا توستر از محلی سقوط کند . در این صورت لازم است مدار توستر به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد .

علت ششم  : مدار توستر در داخل دستگاه قطع است

روش رفع عیب : عدم کارکرد دستگاه می تواند به واسطه جدا شدن یکی از سیم های اصلی مدار از محل اتصال خود باشد . از این رو پس باز شدن دستگاه از استقرار همه سیم ها در محل اصلی خود اطمینان حاصل کنید .

 • به محض روشن کردن توستر ، فیوز منزل برق را قطع می کند 

علت اول : سیم های اصلی از جای خود خارج شده اند 

روش رفع عیب : در صورت وارد آمدن ضربه به توستر و یا سقوط آن ، یکی از سیم های اصلی از محل استقرار خود خارج شده و با سیم های دیگر برخورد خواهد نمود که در صورت اتصال مجدد سیم به محل استقرارش ، این عیب برطرف می شود .

علت دوم : عایق سیم ها سوخته اند

روش رفع عیب : در توستر ، همه هادی ها از درون عایق نسوز عبور داده شده اند ولیکن بر اثر کار مداوم ، به تدریج این عایق ها از میان رفته و عایق خود سیم ها نیز می سورند . در نتیجه زمانی فرا خواهد رسید که در اثر برخورد هادی های بدون عایق به یکدیگر ، اتصال کوتاه رخ دهد . هادی ها را به همراه عایق های نسوز تعویض نمایید .

 • پس از داغ شدن نان ، سیلندر به طرف بالا نمی آید

علت اول : قسمت مکانیکی دستگاه معیوب است 

روش رفع عیب : دستگاه را از برق خارج ساخته و سپس قسمت تحتانی آن را باز کنید . سیلندر را با دست فشار دهید تا در زبانه مخصوص مستقر شود . حال زبانه را با دست بکشید .

در این حالت باید انرژی فنرها ، سیلندر را به طرف بالا برگرداند . در غیر این صورت قطعات مکانیکی را بررسی کنید تا مشکل ، مشخص و برطرف شود .

علت دوم : سیم پیچ رله ی مغناطیسی سوخته است 

روش رفع عیب : پس از باز کردن درپوش دستگاه ، سیلندر را به پایین فشار دهید تا در میان زبانه مستقر شود . حال توسط سیم رابط ، مستقیما ۲۲۰ ولت را به سیم پیچ رله متصل نمایید. اگر رله سالم باشد بلافاصله زبانه مخصوص جذب شده و سیلندر به بالا بازگردانده می شود در غیر اینصورت باید رله مغناطیسی تجدید سیم پیچی شود.

 • از توستر خروج دود دیده می شود

علت اول : سینی زیر توستر پر از خرده نان است 

روش رفع عیب : سینی را از توستر خارج نموده و نان های خرد شده را تخلیه کنید تا عیب برطرف گردد .

علت دوم : تکه ای از نان به صفحه المنت چسبیده است 

روش رفع عیب : صفحات المنت را از وجود خرده نان تمیز نمایید تا عیب برطرف شود .

 • از توستر بوی سوختن لاستیک به مشام می رسد 

علت : وارنیش ها از بین رفته اند

روش رفع عیب : به واسطه دمای زیاد محیط توستر ، همه هادی های مجهز به وارنیش ( عایق محافظ نسوز ) هستند . با این وجود پس از مدتی وارنیش ها به تدریج مقاومت خود را در برابر حرارت از دست داده و از بین می روند . در این زمان عایق سیم ها شروع به سوختن می کند که اگر به موقع نسبت به تعویض وارنیش ها اقدام نشود ، احتمال وقوع اتصال بدنه و یا اتصال کوتاه بسیار زیاد است .

هدیه ویژه یاراسرویس برای کاربران عزیز

تخفیف در خدمات

دریافت اطلاعات و اعطای کد تخفیف

با تکمیل فرم می توانید کد تخفیف 5% خدمات یاراسرویس را دریافت نمایید
 • شماره تماس شما به منزله کد تخفیف شماست ، لطفا از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل فرمایید
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
0

0 تومان

پشتیبانی ما در کنارشماست ! از ما بپرسید
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم