تعمیر مایکروفر

microwave oven service yaraservices - تعمیر ماکروفر

یاراسرویس در پایان این صفحه هدیه ویژه ای برای شما دارد

تعمیر ماکروفر یاراسرویس

تعمیر ماکروفر یک کار تخصصی و کاملا جدی و دقیق است، پس لطفا بعد از بروز هرگونه مشکل و اختلال در عملکرد مایکروفر یا مایکروویو ( پایین تر راجب املا درست مایکروویو یا ماکروفر توضیح خواهیم داد ) بصورت ناشیانه دست به باز کردن قطعات دستگاه ننمایید ، یاراسرویس اینجاست تا به شما کاربران عزیز ابتدا آموزش بدهد و سپس در صورت لزوم دستگاه دچار ایراد شما را در سریع ترین زمان ممکن و با بهره گیری از مجرب ترین متخصصین و به روزترین دستگاه ها تعمیر نماید .

تعمیر ماکروویو یا ماکروفر یک فرایند تخصصی است پس در این صفحه بیشتر سعی خواهیم داشت به شما اطلاعاتی راجع به ایرادات احتمالی دستگاه بدهیم و  به شما توصیه نمی کنیم در خانه شخصا دست به تعمیر دستگاه بزنید ؛ حتی یاراسرویس با تجربه نیم قرنی خود، به شما کاربران عزیز اکیدا توصیه می نماید  به تکنسین های در خانه هم اجازه باز کردن دستگاه را ندهید ، این کار نیازمند ابزارآلات حرفه ای و خاص  می باشد و اصلا حرفه ای و قابل اطمینان نیست که در خانه دست به تعمیر بزنید چه شما و چه سایر تکنسین ها ، البته ممکن است تعمیر در خانه برای شما بسیار راحت تر باشد اما یاراسرویس برای سهولت شما عزیزان اقدام به راه اندازی شبکه حرفه ای حمل و نقل کرده و می توانید با تماس با شماره ۲۲۷۴۲۳۴۰ با پیش شماره ۰۲۱ درخواست خود را ثبت نمایید تا در سریعترین زمان ممکن همکاران ما در محل شما حاضر شوند و ماکروفر را از شما دریافت کنند و سپس اقدام به تعمیر مایکروفر شما نماییم

یارا سرویس مرجع تخصصی تعمیرات ماکروفر

یاراسرویس از مجرب ترین تکنسین ها و به روزترین ابزارآلات و تکنولوژی های روز جهان بهره می برد ، یاراسرویس صرفا از بهترین قطعات و لوازم یدکی برای تعمیر ماکروفر و یا سولاردام ها استفاده مینماید . این تیم حرفه ای هم اکنون آماده خدمت رسانی به منظور تعمیر مایکروفر شما عزیزان می باشد . برای ثبت درخواست در یاراسرویس می توانید با شماره تماس ۲۲۷۴۲۳۴۰ و پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرید یا از قسمت ثبت درخواست اقدام نمایید 

تعمیر ماکروفر در یاراسرویس

یاراسرویس مرجع تخصصی تعمیرات لوازم خانگی و متخصص در زمینه تعمیر ماکروفر ( در ادامه املا صحیح مایکروفر ، ماکروویو را آورده ایم مطالعه بفرمایید ) و سولاردام در انواع و اقسام آن پیشنهاد می نماید قبل اقدام به تعمیر دستگاه مطالبی که در ذیل آورده ایم را مطالعه نمایید ، تا بتوانید بهترین مرجع را برای تعمیرات ماکروفر خود انتخاب نمایید .

در ضمن در پایین همین مطلب نکاتی بسیار مهم ، مفید و کاربردی در زمینه نگهداری و استفاده صحیح از مایکروفر آورده شده است که می توانید همینجا مطالعه نمایید ؛ اما اگر صرفا به دنبال مقالات مفید و کاربردی این چنینی هستید می توانید به بانک مقالات ما هم مراجعه نمایید ، تعمیر مایکروفر و نگهداری آن امری کاملا دقیق و حرفه ای است که باید مطالب را با دقت مطالعه نمایید .

با صبر و حوصله به خواندن ادامه دهید تا با آموزش تعمیرات ماکروفر ، عیب یابی ، نگهداری و نمایندگی تعمیرات برندهای مختلف یاراسرویس و همچنین سوالاتی که برای مشتریان در ارتباط با تعمیر ماکروفر پیش میاید آشنا شوید.

microwave oven service yara - تعمیر ماکروفر

نکات کاربردی استفاده ، نگهداری و جلوگیری از تعمیر مایکروفر

 

 • هرگز ماکروفر را بصورت خالی روشن نکنید : 

همیشه مراقب باشید که حتی بصورت اتفاقی مایکروفر خود را خالی روشن نکنید ، روشن کردن ماکروویو بصورت خالی موجب میشود که حرارت تولید شده توسط مایکروویو جذب هیچ ماده غذایی نشود و این انرژی جذب نشده توسط قطعات خود ماکروفر جذب شود که این امر سبب آسیب جدی به دستگاه شده و احتمالا بعد از چند بار تکرار نیازمند تعویض یا تعمیر برخی قطعات گردد که باتوجه به شرایط کنونی تعمیر ماکروفر هزینه اندکی ندارد ، هرچند یاراسرویس در بخش تعمیر مایکروفر سعی دارد  که حداقل هزینه شامل حال مشتریان شود .

 • هرگز درب مایکروفر را محکم نبندید :

درب مایکروفرها دارای سیستم و مکانیسمی است که اغلب دارای چند سوییچ و در اکثر اوقات سه سوییچ است ، این سیستم و مکانیسم بسیار ظریف و دقیق طراحی شده است و تحمل نیروی باز و بسته شدن معمول را داراست که با محکم بستن درب ماکروفر احتمال بروز مشکل در این سوییچ ها بسیار زیاد است ؛ خرابی این سوییچ ها در نهایت شما را مجبور به تعمیر مایکروویو می نماید ، پس برای جلوگیری از هزینه های ثانویه بهتر است به این نکته دقت لازم را بفرمایید .

 • الزما از ترانس برق یا محافظ برق استفاده نمایید :

یارا سرویس برای جلوگیری از آسیب های ناشی از نوسانات شدید برق به همه مشتریان و مخاطبان خود اکیدا پیشنهاد می نماید که از ترانس برق یا محافظ برق و لوازم خانگی استفاده نمایند ، نوسانات ناشی از اتصال مستقیم دستگاه به پریز مستقیم برق می تواند به بورد و یا سایر قطعات ماکروفر آسیب های جدی وارد نماید که در نهایت شما نیازمند تعویض یا تعمیر قطعات مایکروفر خود شوید ، تعمیر مایکروویو با توجه به شرایط فعلی هزینه اندکی ندارد ، هرچند یاراسرویس در تلاش است که با حداقل هزینه ممکن خدمات تعمیر ماکروفر را ارائه بنماید اما به هر روی هزینه استفاده از ترانس برق یا محافظ برق و لوازم خانگی بسیار کمتر است .

 • ماکروفر وسیله جوشاندن آب نیست :

به یاد داشته باشید که ماکروفر وسیله ی مناسبی برای جوشاندن آب نیست و بهتر است برای جوشاندن آب از کتری ، سماور و یا اجاق گاز استفاده نمایید ، زیرا هنگامی که شما یک ظرف آب را داخل مایکروویو قرار می دهید تا آب بجوش آید به دلیل شرایط ویژه داخل مایکروفر و همچنین سازوکار و نحوه گرم کردن ماکروفر و سولاردام ها آب بجای اینکه به دمای ۱۰۰ درجه برسد و بجوش بیاید به حالت فراگرم دربیاید که دمای بیشتر از ۱۰۰ درجه دارد و هنگام خارج کردن ظرف از دستگاه خطرات ثانویه جدی ای در پی دارد .

 • مایکروویو را همیشه تمیز نگهدارید :

در نظر داشته باشید که تمیز نگهداشتن داخل ماکروفر بسیار حائز اهمیت است، در حالت کلی بهتر است از ماکروویو های درون استیل استفاده نمایید یا برای جلوگیری از کثیف شدن داخل دستگاه می توانید از درپوش های مخصوص اینکار استفاده نمایید که بسیار کاربردی است و زحمت شستشوی داخل دستگاه را بسیار کاهش می دهد، اما اگر داخل دستگاه به هر دلیلی کثیف شد حتما داخل آن را تمیز نمایید ، بجا ماندن مواد غذایی در داخل ماکروفر یا دیواره های آن موجب میشود که آن نقطه، در هر بار استفاده از مایکروویو انرژی جذب کند و موجب آسیب دیدن قطعات ماکروفر شود که در نتیجه شما نیازمند تعمیر ماکروفر خواهید شد .

 • از ظروف مخصوص ماکروفر استفاده نمایید :

در وحله اول یاراسرویس و خصوصا بخش تعمیر ماکروفر به شما کاربران عزیز پیشنهاد می نماید هرگز از ظروف شیشه ای استفاده نکنید مگر درصورتی که  ظرف مورد نظر مخصوص استفاده در سولاردان و ماکروفر باشد . در نظر داشته باشید هرگز و به هیچ عنوان ظروف فلزی را داخل مایکروویو قرار ندهید و همچنین از قرار دادن فویل آلومینیومی حتی در قطعه ای کوچک جدا خودداری کنید . ظروف فلزی و فویل آلومینیومی به دلیل ساختار اتمی خود در مقابل اشعه های ماکروفر باعث ایجاد جرقه در داخل کابین می شوند و از طرفی استفاده از این لوازم در داخل مایکروفر باعث آسیب جدی به دستگاه می شوند که به موجب این فرآیند شما ملزم به تعمیر ماکروفر خود خواهید شد .

 • استفاده از صفحه گردان مایکروفر :

یاراسرویس خصوصا متخصصین تعمیر مایکروفر به تمام مشتریانی که گله مند  از عدم یکنواختی تابش حرارت دستگاه خود هستند، پیشنهاد می نماید که از ظروف ثانویه در داخل ماکروفر استفاده ننمایند و برای اینکه غذا بصورت یکنواخت داخل مایکروویو گرم شود بهتر است از صفحه گردان خود ماکروویو استفاده کنند ؛ پیشنهاد تیم دیجیتال مارکتینگ یاراسرویس هم به شما کاربران این است که به نظر و تجربه تکنسین های ما اعتماد نمایید تا بهترین بهره وری را از ماکروفر خود داشته باشید .

 • هرگز از ماکروفر خود تست اشعه نگیرید :

یاراسرویس و تکنسین های بخش تعمیر مایکروفر ما به شدت تاکید دارند که هرگز از دستگاه داخل منزل تست اشعه نگیرید و حتی به برخی از سرویس کارانی که در محل اقدام به تعمیر می نمایند اجازه انجام چنین تستی را ندهید ، زیرا ممکن است صدمه های جدی به دستگاه وارد شود ؛ این فرآیند دقیق را بهتر است به مراکزی تخصصی و حرفه ای در زمینه تعمیر ماکروفر بسپارید تا با استفاده از دستگاه های مخصوص تست اشعه ، از نشتی اشعه جلوگیری به عمل بیاورند و مقدار این نشتی را در حد استاندارد بین المللی نگهدارند . در صورتی که خیلی وقت است که از دستگاه خود تست اشعه نگرفتید ، یاراسرویس به شما پیشنهاد میکند یا فاصله خود را با دستگاه حفظ نمایید و بیش از حد به آن نزدیک نشوید یا به شما کاربران پیشنهاد می نماید با مراجعه به مرکز تعمیرات یاراسرویس اقدام به تست گیری از دستگاه خود بنمایید ؛ البته یاراسرویس شبکه گسترده حمل و نقل تخصصی لوازم خانگی را داراست و می توانید با تماس با مرکز اقدام به درخواست سرویس تحویل گیرنده دستگاه کنید و سپس بعد از تست اشعه ماکروفر و استاندارد نمودن میزان اشعه تابشی،  دستگاه را برای شما بازخواهیم گرداند .

 • تعویض لامپ ماکروفر صرفا به دست مرکز تعمیر :

یک توصیه بسیار مهم که همیشه باید آن را جدی گرفت ، این است که به دلیل وجود بریلیوم داخل لامپ مایکروفر هرگز اقدام به تعویض این قطعه ننمایید و این کار را صرفا به دست تکنسین های حرفه ای در زمینه تعمیر ماکروفر بسپارید ؛ بریلیوم برای سلامتی به شدت مضر می باشد و موجب مسمومیت خواهد شد ، این ماده حتی برای انسان سرطان زاست . یاراسرویس دارای بخش تخصصی تعمیر مایکروویو و سولاردام است که می توانید با مراجعه به این مرکز یا درخواست سرویس حمل نقل یارا اقدام تعویض لامپ داخل دستگاه بنمایید .

 • هرگز مواد فلزی را داخل مایکروفر قرار ندهید :

از قرار دادن قاشق ، چنگال ، چاقو و یا سایر ظروف فلزی و آلومینیومی و هر قطعه فلزی دیگر در داخل ماکروفر جدا خود داری فرمایید ، زیرا این کار موجب جرقه زدن در داخل ماکروویو می شود که این اتفاق نیز موجب خرابی دستگاه شده و حتی در شرایط بدتر ممکن است موجب آتش سوزی و هزینه های بیشتر نیز بشود هر چند که هزینه تعمیر مایکروویو یا تعویض آن خیلی هم اندک نیست ؛ البته یاراسرویس تمام تلاش خود را نموده تا با کمترین هزینه ممکن خدمات خود را ارائه بنماید .

 • چند مورد کوتاه دیگر راجب ماکروفر :
 1. حتما با یک اهم متر تست نمایید که آیا بدنه فلزی دستگاه مایکروویو با سیم اتصال به زمین یا همان سیم ارت اتصال دارد یا خیر
 2. وقتی کودکان با دستگاه مایکروفر ( ماکروویو ) اقدام به گرم نمودن هرگونه غذا یا نوشیدنی می نمایند حتما به انجام این فرآیند توجه کافی را داشته باشید و مراقب فرزندانتان باشید
 3. در نظر داشته باشید که اغلب صدمه های وارد شده به دستگاه که به موجب آن ناچار به تعمیر مایکروفر می شوید به دلیل عدم بهره برداری صحیح از دستگاه می باشد
 4. توجه داشته باشید از مایکروویو معمولی و خانگی هرگز در فضای باز استفاده ننمایید و برای کارکردن در فضاهای باز از فر های صنعتی و نیمه صنعتی استفاده بنمایید
 5. توجه کافی را داشته باشید که سیم های برق و اتصال دستگاه به پریز هرگز در حالت آویزان قرار نگیرد ، شاید طی این زمان هنگام عبور و مرور به دست یا پای سایر افراد و حتی خود شما گیر نماید و یا موجب سقوط شما و دستگاه شود و یا موجب اسیب دیدن سیم رابط شود
 6. همیشه مراقب باشید که سیم های رابط بین دستگاه و پریز برق به دور از اجسام تیز همچون چاقو و قیچی و همچنین به دور از سطوح بسیار داغ مثل اجاق گاز و … قرار داشته باشد ، آسیب دیدن سیم رابط خطرات متعددی برای کاربر و دستگاه خواهد داشت
 7. یاراسرویس همیشه به مشتریان خود الزام میدارد پیش از استفاده از دستگاه حتما دفترچه راهنمای محصول را به خوبی مطالعه نمایند ، شما مخاطبان وب سایت نیز حتما به این توصیه دلسوزانه توجه نمایید
 8. در نظر داشته باشید از هیچ نوع موادی اعم از خوراکی و غیر خوارکی که امکان انفجار داخل ماکروفر دارد را هرگز در داخل دستگاه قرار ندهید ؛ مواد خوراکی  نظیر تخم مرغ می توانند داخل ماکروویو منفجر شوند ، البته مواد غیر خوارکی بسیار نیز هستند که می توانند منفجر شوند و آسیب شدیدی به دستگاه و کاربران وارد نمایند
 9. در نظر داشته باشید برخی از ظروف شیشه ای ممکن است داخل دستگاه منفجر شوند پس در داخل ماکروفر صرفا از ظرف شیشه مناسب و قابل استفاده در ماکروویو استفاده نمایید
 10. یک پاکت کاغذی غذا در داخل مایکروویو میتواند باعث انفجار و آتش سوزی شود، اگر بخار و دود و یا هوا نتواند از سوراخ یا روزنه ای از بالای پاکت یا بسته بندی کاغذی خارج شود، آتش درون مایکروویو ممکن است سبب آب شدن حفاظ حرارتی پلاستیکی و پوشش جلو مایکروویو گردد.
 11. پختن گوشت یا مرغ داخل ماکروفر می تواند باعث تجمع چربی در پشت حفاظ پلاستیکی و پوشش پلاستیکی در جلو مایکروفر ( ماکروویو ) گردد ، در نتیجه پس از پخت گوشت یا مرغ اقدام به پاکسازی دستگاه بنمایید زیرا در نتیجه جمع شدن چربی ها در این فضاها می توانند باعث  جرقه زدن و خسارت به مایکروفر(مایکروویو) شوند و هزینه هایی بابت تعمیرات مایکروفر(مایکروویو) برای شما در پی خواهد داشت.

تعمیر ماکروفر یارا سرویس 

کاربران محترم در صورت نیاز به خدمات یاراسرویس به ویژه تعمیر مایکروفر ، می توانید با شماره تماس ۲۲۷۴۲۳۴۰ با پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرد تا در اسرع وقت همکاران ما در بخش شبکه حمل و نقل دستگاه را از شما تحویل بگیرند و پس از تعمیر تخصصی مایکروویو دستگاه را به شما تحویل دهند 

برندهایی که یاراسرویس تعمیر ماکروفر را می پذیرد

ایرادات متداول ماکروفر ( مایکروفر ) :

در اینجا چندی از رایج ترین و متداول ترین ایرادات و اشکالاتی که ممکن است برای دستگاه مایکروفر شما پیش آمده باشد یا پیش بیاید را مطرح نماییم ؛ این ایرادات از طریق بخش تعمیر مایکروفر یاراسرویس جمع آوری شده و بیشتر مشتریان هنگام مراجعه به دفتر ما دستگاه خود را دچار این مشکلات می دانند ؛ یارا سرویس در بخش تعمیر ماکروفر خود از پیشرفته ترین تجهیزات و ماهرترین تکنسین ها بهره می برد و در مورد تک تک مطالب درج شده در این بخش از نظر کارشناسانه آنان بهره جسته است ؛ تیم دیجیتال مارکتینگ یارا سرویس امیدوار است با مطالعه این مطالب در جهت رفع نیاز دقیق تر و سریع تر این مطالب مفید فایده قرار گیرد .

مطالب درج شده در ذیل اصلا جنبه آموزش تعمیرات ندارد و یاراسرویس پیشنهاد می نماید که تعمیر دستگاه مایکروویو خود را صرفا به دست متخصصان این حوزه بسپارید و در تعمیرگاه مجهز و مجاز انجام دهید ؛ از این رو هیچ گونه مسئولیت در قبال اشتباهات احتمالی کاربران نمی پذیرد و اکیدا پیشنهاد می کند از بازکردن دستگاه جدا خودداری فرمایید و درصورت وجود مشکل هایی که در ذیل به آن ها اشاره داریم با شماره تماس ۰۲۱۲۲۷۴۲۳۴۰ تماس بگیرید و درخواست سرویس حمل و نقل بفرمایید تا دستگاه شما به مرکز آورده شود و پس از تعمیر مجددا به شما عزیزان تحویل داده شود .

نکته : هرگز حتی دست به عیب یابی دستگاه مایکروفر خود نزنید و این کار را به متخصص این امر بسپارید ، همین عیب یابی ممکن است دستگاه را دچار مشکلات جدی نماید و حتی ممکن است باعث آسیب دیدگی شدید برای خود شما شود .
گرم نشدن دست غذا در مایکروفر :

در مواقعی که دستگاه مایکروویو شما به خوبی غذا را گرم نمی کند ، یعنی همچون سابق این عمل را در زمان و شرایط قبلی انجام نمی دهد ، دستگاه شما احتمالا دچار نقص فنی در یکی از قطعات خود شده است ، این قطعات احتمالی شامل ” مگنترون ” ، ” دیود ” ، ” خازن ” ،  ” ترانس های ولتاژ ” و یا “برد ” می شوند و برای رفع این ایراد می بایست ابتدا عیب یابی دقیق صورت بگیرد و پس از مشخص شدن ایراد قطعی نسبت به تعمیر یا تعویض قطعه اقدام نمایید ، دست کم طی کردن مراحل زیر الزامی است .

 • در اولین قدم برای رفع این ایراد می بایست قطعه ی مربوط به قطع کننده گرما را در داخل محفظه فر یا مگنترون بررسی نماییم .
 • این قطعه که وظیفه قطع کردن گرما را برعهده دارد که در اصطلاح قطع کننده گرما نامیده می شود ، در اغلب و اکثر دستگاه ها به حالت دیسکی هستند که به وسیله یک قطعه سیم اتصال بین فر و مگنترون را بر قرار می نماید .
 • پس از پیدا نمودن این قطعه ( قطع کن گرما ) یکی از سیم ها را جدا می نماییم و به وسیله یک ولت متر یا اهم متر دستگاه را چک می نماییم
 • دستگاه ولت متر یا اهم متر را به روی RX1 تنظیم می نماییم ، سپس تک تک کانال ها را چک می کنیم و اگر عدد نمایش داده شده در دستگاه ۰ بود ، این قطعه مشکلی ندارد اما اگر عدد نمایش داده شده درست نبود این قطعه نیازمند تعویض است .
 • در نظر داشته باشید که باید هر دو قطعه قطع کننده گرما را بررسی نمایید ، سالم بودن هر دوی این قطعات شما را از تعویض آن ها بی نیاز می کند و اگر سالم نباشند باید برای رفع ایراد عدم گرم کردن غذا اقدام به تعویض نمایید .
 • در صورتی که قطع کننده گرما دستگاه معیوب ما که دچار ایراد گرم نکردن غذا است دچار مشکلی نبود ؛ باید در مرحله بعد خازن و یا دیود های دستگاه را بررسی نماییم .
 • اگر مشکل از خازن یا دیودها باشد باید این قطعات به دقت و با مهارت تعویض شود در صورت بروز هرگونه خطا از طرف تعمیرکار ممکن است آسیب اساسی تری به برد دستگاه وارد شود .
 • در صورتی که خازن ها و دیود های دستگاه نیز سالم بودند و ایراد از این قطعات نبود باید سراغ مگنترون دستگاه برویم که اکیدا توصیه میکنم این قطعه از دستگاه را هرگز درصورت عدم تسلط کافی به تعمیر مایکروفر باز نفرمایید و این کار را به فردی مجرب در حوزه تعمیر ماکروفر بسپارید .
 • در قدم بعدی اگر مشکل از مگنترون دستگاه هم نبود ، باید به سراغ برد دستگاه برویم و برد را بررسی بنماییم شاید این مشکل از برد باشد که همچون مطالب قبلی یاراسرویس شدیدا تاکید دارد که اصلا دست به تعمیرات برد مایکروویو نزنید و بررسی این مورد را به دست کارشناسان و تکنسین های مجرب بسپارید .
 • در وحله آخر اگر برد دستگاه نیز سالم باشد باید ترانس های ولتاژ دستگاه را بررسی نماییم که این کار نیاز به تخصص دارد و صرفا می بایست توسط تکنسین های تعمیر مایکروفر انجام شود .

microwave oven yaraservices com - تعمیر ماکروفر

مشکل جرقه زدن مایکروفر :

ایراد شایع و رایج دیگر بسیاری از دستگاه های ماکروفر که بسیاری از مشتریان مرکز تعمیر مایکروفر یاراسرویس به دلیل آن مراجعه می نمایند ، مشکل جرقه زدن داخل مایکروویو است ، این مشکل هرچند رایج است اما آنچنان مشکل سخت و پیچیده ای نیست و در صورتی که نکات مربوط به نگهداری مایکروفر را دقیقا رعایت نمایید می توانید به راحتی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نمایید . به هر روی حداقل مراحلی که می بایست در تست و عیب یابی دستگاه مایکروفر به منظور عیب یابی انجام شود به شرح ذیل می باشد .

 • در قدم اول می بایست بررسی نمایید که آیا آنتن مگنتران سالم است یا خیر ، ممکن است دهانه این قسمت در صورت وجود ایراد به دو حالت گشاد شده یا سیاه شده در آمده باشد ، که اگر این اتفاق افتاده بود می بایست این قطعه از دستگاه تعویض شود ، یاراسرویس توصیه دارد تعویض این قطعات را به تکنسین های مربوطه بسپارید .
 • اما اگر آنتن مگنترون دستگاه شما سالم بود ، در این مرحله باید به سراغ بررسی قسمت بعدی برویم که مگنترون است ، بررسی این کار صرفا توسط مراکز مجهز و به دست کارشناسان مجرب امکان پذیر است ، پس لطفا از کنجکاوی در رابطه با این محصول خودداری بفرمایید زیرا ممکن است آسیب های جدی ای به خودتان یا مگنترون وارد نمایید .
 • یکی از رایج ترین قطعاتی که هنگام بروز  جرقه در مایکروفر بسیار رایج است از سوی ورق میکا می باشد ، ورق میکا همان ورق نسوز داخل مایکروفر است که اگر آسیب ببیند موجب جرقه زدن در داخل دستگاه هنگام استفاده می شود .
 • در اخرین مرحله اگر موارد بالا همگی سالم بودند بایدبررسی شود شاید قطعه ای فلزی داخل دستگاه باشد که باید خارج نماییم .

microwave repair yaraservices 1 - تعمیر ماکروفر

مشکل صفحه گردان داخل مایکروفر :

یکی دیگر از ایرادات بسیار رایج بین مشتریان یاراسرویس که به دفتر ما مراجعه می نمایند یا از طریق شبکه دریافت و تحویل دستگاه برای ما ارسال می نمایند ، ایراد صفحه گردان مایکروفر است ، از نظر کارشناسان یارا سرویس این مشکل سومین مشکل رایج بین دستگاه ها می باشد . صفحه گردان یا سینی گردان داخل ماکروفر وظیفه چرخاندن ظروف در داخل مایکروویو به منظور گرم نمودن یکنواخت غذا را بر عهده دارد .

این قطعه ممکن است در دو حالت اصلی دچار ایراد و مشکل شود یا بصورت کلی کار نکند یا بصورت منظم و یکنواخت نچرخد که در این حالات مشکل از موتور گردان دستگاه می باشد و برای عیب یابی این قطعه می بایست مراحل زیر را طی نماییم :

 • ابتدا باید تست کنیم و متوجه شویم که ولتاژ برق دستگاه صحیح است یا خیر ، اگر عدد نمایش داده شده بر روی ولت متر یا اهم متر کمتر از عدد ۱۱۵ باشد ، احتمالا مشکل و ایراد در قسمت سرویس برقی و یا مدارشکن است که باید نسبت به تعویض یا تعمیر آن توسط تکنسین تعمیر مایکروفر اقدام نماییم .
 • موتور صفحه گردان یکی از دیگر قسمت هایی است که ممکن است دچار اختلال شده باشد ، در صورتی که ولتاژ برق دستگاه درست بود احتمالا ایراد از همین موتور است و باید توسط کارشناس و متخصص تعمیر مایکروفر ، تعمیر یا تعویض شود .

microwave repair yaraservices - تعمیر ماکروفر

مشکل روشن نشدن مایکروفر

چهارمین ایراد رایج در بین دستگاه های رسیده به بخش تعمیر مایکروفر یاراسرویس مختص دستگاهایی می باشد که صرفا روشن نمی شوند ، بررسی و تست و عیب یابی این دستگاه ها احتمالا کمی زمان بر و دقیق تر می باشد ، زیرا گذشتن سهوی از بررسی و عیب یابی برخی عوامل ممکن است تعمیر ماکروفر را بسیار هزینه بر و طولانی مدت نماید ، پس همچون همیشه یاراسرویس پیشنهاد می نماید در صورت عدم تسلط بر تعمیر مایکروفر دست به عیب یابی و تعمیر چنین دستگاه هایی نزده و کار را به مراکز تعمیر مایکروویو و سولاردوم مجاز و معتبر بسپارید ، تکنسین های این مراکز قطعا شما را از صرف هزینه های بیشتر رهایی بخشیده با حداقل هزینه ممکن می کند.

 • در هنگام بروز ایراد اساسی  روشن نشدن مایکروفر ایتدا باید دستگاه را از پریز برق جدا نماییم و سپس ولتاژ برق ورودی به دستگاه را چک کنیم که ایا برق ورودی ولتاژ مناسب را دارد یا خیر !
 • در مرحله بعد سیم رابط دستگاه ماکروفر و پریز برق را به دقت بررسی می نماییم که آیا روی آن زخمی یا لهیدگی است یا خیر اگر وجود داشت می بایست دستگاه را برای تعویض سیم برق به یک نمایندگی مجاز و معتبر ببریم و نسبت به تعویض سیم اقدام نماییم
 • بعد از بررسی سیم رابط بین دستگاه ماکروفر و پریز برق به سراغ بدنه خارجی دستگاه می رویم و عوامل ظاهری را بررسی می نماییم که آیا غر شدگی یا نشانه ای از ضربه وجود دارد یا خیر !
 • اگر ضربه خوردگی یا غرشدگی وجود داشت یکی از احتمال ها اسیب دیدن قطعات زیرین آن نقطه است
 • در داخل محفظه ماکروفر قطعاتی برای حفظ ایمنی دستگاه مثلا برای جلوگیری از خروج اشعه های مضر و … وجود دارد که ممکن است اختلال و بروز مشکل برای هر یک از این قطعات ایمنی باعث شود که این قطعه اجازه کار به دستگاه را ندهد بنابراین باید نسبت به تعمیر آن قطعه و یا عاملی که آن مشکل را ایجاد کرده اقدام نمایید ، چک کردن و بررسی این قطعات صرفا به دست تکنسین های متخصص ممکن است و تعمیر خودسرانه این قطعات ممکن است موجب آسیب دیدگی جدی به دستگاه و حتی آسیب دیدن خود کاربر شود .
 • اگر مشکل از قطعات بالا نباشد لازم است دستگاه به دقت باز شود ؛ سپس بررسی نماییم که آیا فیوز دستگاه سالم است یا خیر ، فیوز مایکروفر را باید با دقت جدا بنماییم و سپس به وسیله ولت متر یا اهم متر که به درستی تنظیم شده فیوز را تست نماییم ، اگر مقدار به روی ۰ باشد فیوز سالم است و اگر عددی غیر از ۰ را نمایش داد می بایست اقدام به تعویض فیوز کرد ، توجه فرمایید که فیوز اصلی و اورجنیال خریداری نمایید ؛ یاراسرویس با راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی تمام اجناس مورد نیاز تعمیر مایکروفر را بصورت اصلی و اورجینال گردآوری نموده و می توانید با مراجعه به بخش فروشگاه آنلاین یاراسرویس نسبت به خرید این قطعات اقدام نمایید .
 • در صورت سالم بودن فیوز ممکن است ایراد خاموش شدن یکباره ماکروفر مربوط به کلید سنسور ماکروفر باشد ، که در ابتدا کلید دستگاه را باید پیدا کنیم ( در هر دستگاه ممکن است جای متفاوتی قرار بگیرد ) سپس کلید را با قطع کردن سیم ها از دستگاه مایکروفر جدا می نماییم و با اهم – ولت متر اقدام به تست قطعه می نماییم ، عدد قطعه در حالت باز باید بی نهایت و درحالت بسته صفر باشد در غیر اینصورت مشکل از کلید است و باید تعویض شود .
 • اخرین قطعه ای که در صورت خراب نبودن سایر قطعات باید چک شود فن دستگاه است که پس از جدا کردن قطعه از مایکروویو باید تست شود ، در صورتی که عدد نمایش داده شده بر روی اهم متر بی نهایت باشد می بایست قطعه تعویض گردد .
microwave repair 2 - تعمیر ماکروفر

نکات کلیدی که باید توسط تعمیرکار و مرکز تعمیرات مایکروفر رعایت شود :

ماکروفرها یا مایکروویو ها به دلیل دارا بودن ترانس HIV برق ۲۲۰ ولت شهری را به ۲۲۰۰ ولت و سپس توسط دوبلیکیتور به ۴۴۰۰ ولت متناوب تبدیل می کند بنابراین تعمیرکاران مایکروفر یا ماکروویو و همچنین مرکز تعمیر برای ابتدا سلامت جان تکنسین ها و سپس حفظ سلامت دستگاه در دست تعمیر می باید نکات زیر را در نظر بگیرند که در غیر اینصورت ممکن است عدم رعایت این نکات موجب خطرات جدی شود ؛ پس حتما نکات زیر الزامی است ( حتی با وجود اینکه یاراسرویس اصلا تعمیر در محل را به شما توصیه نمی کند اما اگر اصرار به تعمیر دستگاه توسط خودتان یا تکنسین در محل دارید باز هم به رعایت این نکات توجه فرمایید )

 • اطمینان از این که دستگاه به برق نباشد اولین شرایط اجباری و الزامی است و هرگز تحت هیچ شرایطی هنگامی که دستگاه به برق است اقدام به باز کردن دستگاه نباید نمود ، پس از جدا بودن دو شاخه دستگاه از پریز حتما اطمینان حاصل نمایید ( این نکته شاید بدیهی به نظر بیاید اما یاراسرویس مراجعان زیادی داشته که به این نکته ساده دقت ننموده بودند و موجب آسیب دیدگی شخص تعمیرکار و دستگاه شده بود ، پس تعمیرکار ماکروفر باید از جدا بودن دوشاخه و پریز مطمئن شود سپس اقدام به تعمیر نماید .
 • تعمیرکاران مایکروفر می بایست در ابتدای تعمیر ماکروفر قبل از انجام هر کاری خازن های دستگاه را تخلیه نمایند ، قدم اول تخلیه کردن خازن است زیرا این کار باعث جلوگیری از خرابی برد اصلی دستگاه می شود ، زیرا برق ذخیره شده در خازن اگر بصورت خود به خود و غیر کنترل شده خارج شود ممکن است که به برد دستگاه اسیب برساند ؛ پس برای جلوگیری از آسیب رسیدن به برد ابتدا تکنسین تعمیر مایکروفر باید خازن ها را تخلیه نماید ، در ضمن این کار برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به خود تعمیرکار نیز الزامی است .
 • تعمیرکار ماکروفر می بایست حتما حین تعمیر ماکروفر از دستکش کار استفاده نماید ، تعمیرکار می بایست حتما در هنگام تعمیر از لوازم و تجهیزات سالم و به روز استفاده نماید تا به دستگاه و خودش به صورت سهوی آسیب نرساند .
 • تکنسین ها باید تجربه کافی برای باز کردن دستگاه را دارا باشند و دستگاه را همانطور که باز کرده اند پس از تعمیر به همان شکل اول ببندند ، تمیز و حرفه ای کار کردن از مهمترین فاکتورهای تعمیر لوازم خانگی است . ( همانطور که پیشتر یاراسرویس گفته است اصلا توصیه نمی کنیم که بدون تجربه و تخصص لازم دست به تعمیر بزنید اما در صورتی که اصرار به این کار دارید ، حتما مرحله به مرحله از نحوه باز کردن خود عکس تهیه نمایید و هنگام بستن برای درست جمع کردن دستگاه به این عکس ها مراجعه نمایید )
 • تعمیرکار مایکروفر حتما باید پس از تعمیر مایکروویو و بستن دستگاه ، با دقت کافی از دستگاه تست اشعه بگیرد ، این کار نیاز به تجهیزات و محیط مناسب دارد ، اندازه گیری میزان دقیق اشعه های مایکروفر یک کار الزامی و مهم می باشد که برای استفاده های آتی خیال شما را راحت خواهد کرد ؛ نشتی اشعه از دستگاه برای کاربران مداوم دستگاه می تواند خطر آفرین باشد ، پس حتما اگر دستگاه شما دچار مشکل شده است به مرکزی مراجعه نمایید که دستگاه تست اشعه داشته باشد . ( یکی از مواردی که یاراسرویس به آن در جهت عدم تعمیر دستگاه در محل اشاره داشت همین مسئله تست اشعه می باشد ، پس برای تعمیر دستگاه خود را به مراکز مجهز و مجاز بدهید )
 • یکی از مواردی که باید تکنسین تعمیر و مرکز تعمیرات به آن توجه نماید این است که پس از انجام تعمیرات حتما کابین دستگاه ( Cavity ) را از زنگ زدگی ، رنگ پریدگی و … پاکسازی کند ، این کار مانع از ایجاد جرقه داخل دستگاه می شود و از خرابی های آینده جلوگیری می نماید .

یاراسرویس با رعایت کلیه نکات ایمنی چه برای شما مصرف کنندگان دستگاه و چه برای تکنسین های تعمیر باعث ایجاد شرایط هرچه بهتر ارائه خدمات می شود 

microwave repair 3 - تعمیر ماکروفر

چرا و چگونه با یاراسرویس همراه باشیم ؟

چگونه از خدمات یاراسرویس بهره مند شوید ؟!

استفاده از خدمات یاراسرویس بخصوص تعمیر مایکروفر به دو صورت کلی است :

 1. در حالت اول شما مخاطبان عزیز می توانید با مراجعه حضوری به مرکز تعمیر اقدام به تحویل دستگاه و دریافت رسید تحویل نمایید ، در فردا آن روز شرکت دستگاه را بررسی نموده و زمان تحویل به همراه هزینه تعمیر دستگاه را به شما اعلام میدارد در صورت پذیرش طی زمان اعلام شده ، دستگاه تعمیر می شود و شما می توانید به مرکز بازگردید و مایکروفر خود را تحویل بگیرید .
 2. در حالت دوم  شما مخاطبان عزیز می توانید با شماره گیری شماره ۲۲۷۴۲۳۴۰ همراه با پیش شماره ۰۲۱ تماس گرفته و درخواست سرویس تحویل دستگاه بدهید ، طی مدت زمان نهایتا ۲۴ ساعت سرویس یاراسرویس به محل شما اعزام می گردد و پس از تحویل رسید به شما دستگاه را به مرکز تعمیر می آورد ، در فردا آن روز دستگاه عیب یابی می شود ، هزینه تعمیر مایکروفر و مدت زمان تعمیر مایکروفر خدمت شما اعلام می گردد ، پس از تایید مشتری مراحل تعمیر آغاز شده و پس از پایان ، دستگاه از طریق سرویس ویژه یاراسرویس برای شما ارسال می گردد .

چرا از خدمات یاراسرویس بهره مند شوید ؟!

تعمیر لوازم خانگی بخصوص مایکروفر یک کار تخصصی است و تامین شرایط زیر امری کلیدی است :

 1. استفاده از تکنسین های مجرب و دوره دیده امری حیاتی در تعمیر مایکروفر است ، اما نکته کلیدی دیگر با تجربه بودن تکنسین ها می باشد ، یاراسرویس با ۴۰ سال سابقه کاری و استفاده از تکنسین های مجرب و باتجربه ، این اطمینان خاطر را به شما کاربران خواهد داد .
 2. مرکز تعمیر مجهز یاراسرویس با راه اندازی مرکز حرفه ای و تخصصی تعمیر لوازم خانگی و بخصوص تعمیر ماکروفر امکان عیب یابی و تعمیر حرفه ای لوازم خانگی را داراست ، این مرکز از پیشرفته ترین تجهیزات بهره می جوید .
 3. گارانتی ۶ ماهه خدمات یاراسرویس بزرگترین تضمین برای کیفیت خدمات ارائه شده می باشد . با اطمینان نسبت به خدمات ما ۶ ماه خدمات خود را گارانتی بی چون و چرا می نماییم .
 4. سرعت و دقت در یاراسرویس اولویت دقت در انجام پروسه می باشد اما هرگز سرعت را فدای آن نکرده و نخواهیم کرد و خدمات ما در سریعترین زمان ممکن و در نهایت دقت به مخاطبان ارائه می گردد .
 5.  یاراسرویس علاوه بر تعهدات قانونی خود ، به تمامی مخاطبان نیز تعهد اخلاقی دارد و حس امانت داری در تک تک کارکنان از تحویل گیرنده درب منزل تا پرسنل و تعمیرکاران را تضمین می نماید .
microwave repair yaraservices - تعمیر ماکروفر

چند نکته عمومی در رابطه با مایکروفر و مایکروویو

مایکروویو چیست ؟

به دستگاهی که به امواج الکترومغناطیسی با طول موج کوتاه برای گرم کردن یا پختن مواد غذایی استفاده می نماید مایکروویو می گویند ؛ مایکروویوها امواج الکترومغناطیسی را با همانند نور به غذا یا مواد خوراکی می تابانند که همانند هر پرتو نور امواج الکترومغناطیسی ممکن است جذب مواد غذایی شوند و یا منکعس گردند .

مایکروویو یا ماکروویو دستگاهی برای تهیه خوراک یا یخ زدایی و گرم کردن مواد غذایی است ، این اشعه های مایکرو توسط قطعه ای به نام مگنترون به منظور تهیه غذا تولید می شوند .  دستگاه مایکروویو در حالت کلی مجهز به گرمکن با اشعه مایکرو و المنت تابشی است .

اشعه های تولید شده توسط مایکروویو به این صورت موجب گرم کردن مواد غذایی می شوند که پس از تابیدن موج های مغناطیسی با طول موج پایین موجب جنبش ذرات آب داخل مواد غذایی می شود و این حرکت سریع در ریز ذرات موجب گرم شدن غذا ، یخ زدایی از مواد و یا پخته شدن غذا داخل مایکروویو می شود .

نکته : مواد شیشه ای و پلاستیکی امواج تولید شده توسط مایکروویو را می توانند به راحتی از خود عبور دهند اما دقت فرمایید که مواد فلزی موجب انعکاس امواج تولید شده می شوند که باعث جرقه زدن داخل دستگاه می شوند .

نکته : امواج تولید شده توسط مایکروویو در طیف حدود ۳۰۰ مگاهرتز تا چندین گیگاهرتز است ، این امواج طول موج کوتاهی دارند که باعث نفوذ پذیری بسیار زیاد آنها می شوند ، پس دقت فرمایید نشتی در دستگاه موجب اسیب دیدن کاربر می شود پس از نبود نشتی و ایمن بودن خود اطمینان حاصل فرمایید .

microwave repair 300x206 - تعمیر ماکروفر

مایکروفر چیست ؟

مایکروفر ها دستگاه هایی هستند که علاوه بر دارا بودن مگنترون به منظور تولید امواج الکترومغناطیسی برای گرم کردن و پختن غذا دارای چند المنت به منظور گریل کردن مواد غذایی و ایجاد فر داخل دستگاه هستند ، که بعضا این دستگاه ها را با عناوینی چون مایکروویو گریل دار یا مایکروفر معرفی می نمایند .

تمامی نکات و توضیحات مربوط به مایکروویو ها در مورد مایکروفرها و مایکروویو های گریل دار هم صادق است .

نکته : تولید امواج صرفا در صورت بسته بودن درب دستگاه در شرایط معمول می باشد .

microwave repair 300x176 - تعمیر ماکروفر

هدیه ویژه یاراسرویس برای کاربران عزیز

 

 

تخفیف در خدمات

دریافت اطلاعات و اعطای کد تخفیف

با تکمیل فرم می توانید کد تخفیف 5% خدمات یاراسرویس را دریافت نمایید
 • شماره تماس شما به منزله کد تخفیف شماست ، لطفا از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل فرمایید
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .