تعمیر اتو

electric iron repair - تعمیر اتو

** یاراسرویس در پایان این صفحه( تعمیر اتو ) برای شما هدیه ای ویژه در نظر دارد **

تعمیر اتو یاراسرویس

تعمیر اتو و تعمیر اتو بخار یک کار تخصصی و کاملا جدی و دقیق است، پس لطفا بعد از بروز هرگونه مشکل و اختلال در عملکرد اتو بخار بصورت ناشیانه دست به باز کردن قطعات دستگاه ننمایید ، یاراسرویس اینجاست تا به شما کاربران عزیز ابتدا آموزش نحوه استفاده صحیح را به منظور جلوگیری از تعمیر بدهد و سپس در صورت لزوم دستگاه دچار ایراد شما را در سریع ترین زمان ممکن و با بهره گیری از مجرب ترین متخصصین و به روزترین دستگاه ها تعمیر نماید .

تعمیر اتو بخار یک فرایند تخصصی است پس در این صفحه بیشتر سعی خواهیم داشت به شما اطلاعاتی راجع به ایرادات احتمالی دستگاه بدهیم و  به شما توصیه نمی کنیم در خانه شخصا دست به تعمیر دستگاه بزنید ؛ حتی یاراسرویس با تجربه نیم قرنی خود، به شما کاربران عزیز اکیدا توصیه می نماید  به تکنسین های در خانه هم اجازه باز کردن دستگاه را ندهید ، این کار نیازمند ابزارآلات حرفه ای و خاص  می باشد و اصلا حرفه ای و قابل اطمینان نیست که در خانه دست به تعمیر بزنید چه شما و چه سایر تکنسین ها ، البته ممکن است تعمیر در خانه برای شما بسیار راحت تر باشد اما یاراسرویس برای سهولت شما عزیزان اقدام به راه اندازی شبکه حرفه ای حمل و نقل کرده و می توانید با تماس با شماره ۲۲۷۴۲۳۴۰ با پیش شماره ۰۲۱ درخواست خود را ثبت نمایید تا در سریعترین زمان ممکن همکاران ما در محل شما حاضر شوند و اتو  را از شما دریافت کنند و سپس اقدام به تعمیر اتو بخار شما نماییم

یارا سرویس مرجع تخصصی تعمیرات اتو بخار 

یاراسرویس از مجرب ترین تکنسین ها و به روزترین ابزارآلات و تکنولوژی های روز جهان بهره می برد ، یاراسرویس صرفا از بهترین قطعات و لوازم یدکی برای اتو بخار استفاده مینماید . این تیم حرفه ای هم اکنون آماده خدمت رسانی به منظور تعمیر اتو های شما عزیزان می باشد . برای ثبت درخواست در یاراسرویس می توانید با شماره تماس ۲۲۷۴۲۳۴۰ و پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرید یا از قسمت ثبت درخواست اقدام نمایید 

تعمیر اتو در یاراسرویس

یاراسرویس مرجع تخصصی تعمیرات لوازم خانگی و متخصص در زمینه تعمیر اتو بخار در انواع و اقسام آن پیشنهاد می نماید قبل اقدام به تعمیر دستگاه مطالبی که در ذیل آورده ایم را مطالعه نمایید ، تا بتوانید بهترین مرجع را برای تعمیرات اتو  خود انتخاب نمایید .

در ضمن در پایین همین مطلب نکاتی بسیار مهم ، مفید و کاربردی در زمینه نگهداری و استفاده صحیح از اتو و اتو بخار آورده شده است که می توانید همینجا مطالعه نمایید ؛ اما اگر صرفا به دنبال مقالات مفید و کاربردی این چنینی هستید می توانید به بانک مقالات آموزشی یاراسرویس هم مراجعه نمایید ، اتو و نگهداری آن امری کاملا دقیق و حرفه ای است که باید مطالب را با دقت مطالعه نمایید .

با صبر و حوصله به خواندن ادامه دهید تا با آموزش تعمیرات انواع اتو ، عیب یابی ، نگهداری و نمایندگی تعمیرات برندهای مختلف یاراسرویس و همچنین سوالاتی که برای مشتریان در ارتباط با اتو پیش می آید آشنا شوید.

steam iron repair - تعمیر اتو

اتو برقی

می دانید که از اتو جهت صاف کردن چین و چروک های لباس و پارچه و ….. استفاده می گردد . که با فشار دادن اتو روی لباس این کار انجام می گیرد و به جهت آنکه انرژی کمتری در وارد نمودن فشار مصرف گردد از یک ورقه چدنی استفاده می شود . می دانید که دو نوع اتو در منزل استفاده می شود :

 1. اتوی معمولی ( خشک )
 2. اتوی بخار

 

اتو های معمولی ( خشک ) :

این نوع اتو به جهت ارزانی دارای ساختمان ساده تری نسبت به اتوهای بخار می باشند . لازم به ذکر است که از اتوهای خشک در مورد لباسها و پارچه های غیر پشمی استفاده می شود .

اتو های بخار :

بر خلاف اتوی خشک ، این اتو بیشتر جهت صاف کردن لباسها و پارچه های پشمی استفاده می گردد . بخار موجود در بین کفی و لباس در این نوع اتو ها از سوختن پارچه در اثر حرارت زیاد کفی جلوگیری به عمل می آورد . قیمت این نوع اتو ها بیشتر از اتو های خشک است ؛ در این نوع اتو ها محفظه آب در بالای اتو قرار دارد .

بعضی از این اتوهای بخار که نباید بدون آب روشن شوند روی بدنه و یا در دفترچه راهنمای آنها نوشته می شود . روی کفی این اتوها حفره ای وجود دارد که این حفره به داخل کفی راه دارد که به شیارهای فراوانی راه می یابد و چنانچه کفی این اتو داغ باشد و اگر به حفره اصلی آب برسد فورا بخار می شود و از این شیارها خارج می شود .

مخزن آب اتوی بخار طوری روی کفی جای دارد که اهرم اصلی مخزن در هنگام قطع دهانه حفره را پر از آب می کند و بعد با وصل این اهرم نوک آن دهانه حفره فاصله می گیرد که این امر سبب وارد شدن قطرات آب به داخل کفی شده که در نتیجه این آب به بخار تبدیل می شود و این بخار از حفره های زیر کفی خارج می گردد . که البته خروج بخار با گذشت زمان ایجاد رسوب در شیارها می کند که رسوبات سبب مختل کردن تولید بخار می شود که این رسوبات را می توانید جوهر نمک شستشو دهید .

steam iron repair yaraservices - تعمیر اتو

تعمیر اتو خشک و تعمیر اتو بخار یارا سرویس 

کاربران محترم در صورت نیاز به خدمات یاراسرویس به ویژه تعمیر اتو  ، می توانید با شماره تماس ۲۲۷۴۲۳۴۰ با پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرد تا در اسرع وقت همکاران ما در بخش شبکه حمل و نقل دستگاه را از شما تحویل بگیرند و پس از تعمیر تخصصی  انواع اتو دستگاه را به شما تحویل دهند 

برندهایی که یاراسرویس تعمیر چرخ گوشت آن ها را می پذیرد

چرا و چگونه با یاراسرویس همراه باشیم ؟

چگونه از خدمات یاراسرویس بهره مند شوید ؟!

استفاده از خدمات یاراسرویس بخصوص تعمیر اتو در انواع اقسام ( اتو خشک ، اتو بخار ، اتو پرس ) به دو صورت کلی است :

 1. در حالت اول شما مخاطبان عزیز می توانید با مراجعه حضوری به مرکز تعمیر اقدام به تحویل دستگاه و دریافت رسید تحویل نمایید ، در فردا آن روز شرکت دستگاه را بررسی نموده و زمان تحویل به همراه هزینه تعمیر دستگاه را به شما اعلام می دارد در صورت پذیرش طی زمان اعلام شده ، دستگاه تعمیر می شود و شما می توانید به مرکز بازگردید و اتو خود را تحویل بگیرید .
 2. در حالت دوم  شما مخاطبان عزیز می توانید با شماره گیری شماره ۲۲۷۴۲۳۴۰ همراه با پیش شماره ۰۲۱ تماس گرفته و درخواست سرویس تحویل دستگاه بدهید ، طی مدت زمان نهایتا ۲۴ ساعت سرویس یاراسرویس به محل شما اعزام می گردد و پس از تحویل رسید به شما دستگاه را به مرکز تعمیر می آورد ، در فردا آن روز دستگاه عیب یابی می شود ، هزینه تعمیر اتو و مدت زمان تعمیر اتو خدمت شما اعلام می گردد ، پس از تایید مشتری مراحل تعمیر آغاز شده و پس از پایان ، دستگاه از طریق سرویس ویژه یاراسرویس برای شما ارسال می گردد .

چرا از خدمات یاراسرویس بهره مند شوید ؟!

تعمیر لوازم خانگی بخصوص اتو یک کار تخصصی است و تامین شرایط زیر امری کلیدی است :

 1. استفاده از تکنسین های مجرب و دوره دیده امری حیاتی در تعمیر اتو است ، اما نکته کلیدی دیگر با تجربه بودن تکنسین ها می باشد ، یاراسرویس با ۵۰ سال سابقه کاری و استفاده از تکنسین های مجرب و باتجربه ، این اطمینان خاطر را به شما کاربران خواهد داد .
 2. مرکز تعمیر مجهز یاراسرویس با راه اندازی مرکز حرفه ای و تخصصی تعمیر لوازم خانگی و بخصوص تعمیر اتو امکان عیب یابی و تعمیر حرفه ای لوازم خانگی را داراست ، این مرکز از پیشرفته ترین تجهیزات بهره می جوید .
 3. گارانتی ۶ ماهه خدمات یاراسرویس بزرگترین تضمین برای کیفیت خدمات ارائه شده می باشد . با اطمینان نسبت به خدمات ما ۶ ماه خدمات خود را گارانتی بی چون و چرا می نماییم .
 4. سرعت و دقت در یاراسرویس اولویت دقت در انجام پروسه می باشد اما هرگز سرعت را فدای آن نکرده و نخواهیم کرد و خدمات ما در سریعترین زمان ممکن و در نهایت دقت به مخاطبان ارائه می گردد .
 5.  یاراسرویس علاوه بر تعهدات قانونی خود ، به تمامی مخاطبان نیز تعهد اخلاقی دارد و حس امانت داری در تک تک کارکنان از تحویل گیرنده درب منزل تا پرسنل و تعمیرکاران را تضمین می نماید .
call to yaraservices 2 - تعمیر اتو

ایرادات و عیوب رایج اتو

در اینجا در نظر چندی از رایج ترین و متداول ترین ایرادات و اشکالاتی که ممکن است برای دستگاه اتو شما در انواع اقسام اعم از اتو خشک ، اتو بخار و اتو پرس شما پیش آمده باشد یا پیش بیاید را مطرح نماییم ؛ این ایرادات از طریق بخش تعمیر اتو که شامل تعمیر اتو خشک ، تعمیر اتو بخار و تعمیر اتو پرس یاراسرویس جمع آوری شده و بیشتر مشتریان هنگام مراجعه به دفتر ما دستگاه خود را دچار این مشکلات می دانند ؛ یارا سرویس در بخش تعمیر اتو خود از پیشرفته ترین تجهیزات و ماهرترین تکنسین ها بهره می برد و در مورد تک تک مطالب درج شده در این بخش از نظر کارشناسانه آنان بهره جسته است ؛ تیم دیجیتال مارکتینگ یارا سرویس امیدوار است با مطالعه این مطالب در جهت رفع نیاز دقیق تر و سریع تر این مطالب مفید فایده قرار گیرد .

مطالب درج شده در ذیل اصلا جنبه آموزش تعمیرات ندارد و یاراسرویس پیشنهاد می نماید که تعمیر اتو خود را صرفا به دست متخصصان این حوزه بسپارید و در تعمیرگاه مجهز و مجاز انجام دهید ؛ از این رو هیچ گونه مسئولیت در قبال اشتباهات احتمالی کاربران نمی پذیرد و اکیدا پیشنهاد می کند از بازکردن دستگاه جدا خودداری فرمایید و درصورت وجود مشکل هایی که در ذیل به آن ها اشاره داریم با شماره تماس ۰۲۱۲۲۷۴۲۳۴۰ تماس بگیرید و درخواست سرویس حمل و نقل بفرمایید تا دستگاه شما به مرکز آورده شود و پس از تعمیر مجددا به شما عزیزان تحویل داده شود .

نکته : هرگز حتی دست به عیب یابی دستگاه اتو خود نزنید و این کار را به متخصص این امر بسپارید ، همین عیب یابی ممکن است دستگاه را دچار مشکلات جدی نماید و حتی ممکن است باعث آسیب دیدگی شدید برای خود شما شود .

 

steam presses iron - تعمیر اتو

 

 • اصلا اتو روشن نمی شود

علت اول : پریز برق ندارد

روش رفع عیب : بهترین روش برای پی بردن به وجود برق در پریز استفاده از ولتمتر و یا قسمت ولتاژ آومتر اس ؛ زیرا فازمتر ، تنها وجود فاز را در پریز مشخص می کند و در موارد متعددی دیده شده که مشکل پریز به سبب قطع نول بوده است . به هر حال اگر در پریز ولتاژ وجود ندارد ، آن را باز کنید و به رفع مشکل بپردازید . بهتر است تعمیر پریز را به تکنسین های برق کار بسپارید و از خطرات احتمالی جلوگیری نمایید ، اما اگر خود تصمیم به تعمیر دارید الزما برق منزل و مکان مورد نظر را قطع نمایید

علت دوم : سیم رابط و یا دوشاخه معیوب شده اند

روش رفع عیب : دوشاخه را از برق جدا نموده ، و سیم های ورودی به اتو را برای چند لحظه به یکدیگر متصل نمایید . در صورت سالم بودن آن ها ، باید به هنگام تماس رابط های اهم متر با دوشاخه عقربه منحرف شود . در غیر این صورت یا دوشاخه خراب است و یا سیم رابط در نقطه ای قطع شده است . اگر دو شاخه قابل تفکبک است ، آن را باز کنید در غیر اینصورت دو شاخه و سیم را تعویض نمایید .

علت سوم  : اتصالات در ترمینال ، دچار مشکل شده است 

روش رفع عیب : اکثر اوقات دیده می شود که بر اثر شل شدن یکی از پیچ های ترمینال ، ارتباط فاز و نول اصلی مدار اتو قطع می شود . پس از باز کردن بدنه دستگاه ، اتصالات داخل ترمینال را به دقت بررسی کنید و اگر سیمی را جدا از ترمینال یافتید و یا پیچ های ترمینال باز شده اند ، اتصالات را محکم کنید تا عیب مذکور رفع شود .

علت چهارم : ترموستات اتو خراب است

روش رفع عیب : جهت تست ترموستات ابتدا اتو را از برق جدا نمایید و اهم متر را روی رنج ( R x 1 ) قرار دهید و به دو سر ترموستات وصل کنید و ترموستات را قطع و وصل کنید اگر اهم متر حرکت نماید بیانگر سالم بودن ترموستات می باشد .

 

 • المنت اتو داغ می شود ولی لاپ آن روشن نمی شود

در این مورد دو احتمال اصلی وجود دارد که می بایست توجه داشت البته این کار بهتر است توسط تکنسین های مجرب انجام شود

علت اول : یکی از دو سیم فاز یا نول قطع می باشد

علت دوم : لامپ اتو سوخته است

 • روی کفی اتو فازمتر روشن می شود ولی برق گرفتگی وجود ندارد 

حرکت و عبور جریان برق متناوب المنت که در مجاورت کفی قرار دارد یک میدان مغناطیسی به وجود می آید که برخورد این میدان با کفی فلزی اتو ولتاژ ضعیفی ایجاد می کند ، برای رفع این گونه ایراد دستگاه صرفا باید به مراکز معتبر مراجعه نمایید یاراسرویس با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه تعمیر انواع اتو ، با ۶ ماه ضمانت خدمات و همچنین سرویس حمل و نقل در خدمت شماست ، با شماره گیری ۲۲۷۴۲۳۴۰ می توانید درخواست خود را ثبت نمایید .

 • به مجرد وصل دو شاخه اتو به پریز برق فیوز مدار قطع می شود 

علت اول : علت آن وجود اتصالی در دو شاخه یا سیمهای رابط می باشد که می توانید توسط اهم متر آن را تست کنید .

علت دوم : وجود اتصالی در سیم های داخل اتو و یا لامپ و یا المنت اتو می باشد که می توانید توسط اهم متر آن را امتحان کنید .

 • لامپ اتو روشن می شود ولی اتو داغ نمی شود 

علت اول : المنت اتو سوخته است . که المنت را می توانید با متصل کردن به برق ۲۲۰ ولت شهر تست نمایید .

علت دوم : به المنت برق نمی رسد که این را نیز می توانید توسط اهم متر آزمایش کنید .

 • عیب داشتن برق در بدنه اتو 

علت اول : یکی از احتمالات آسیب دیدن سیمهای اتو در اثر حرارت بیش از حد می باشد

علت دوم : المنت اتصال بدنه دارد

 • از کف اتو علاوه بر بخار ، آب نیز چکه می کند

در این موقع علت کم بودن حرارت اتو می باشد

 • آب از مخزن اتو نشت می کند

علت اول : احتمالا عیب از واشرهای لاستیکی مخزن می باشد .

علت دوم : ممکن است مخزن آب ترک خورده باشد .

علت سوم : امکان دارد مخزن آب به طور صحیح در جای خودش قرار نگرفته باشد .

 سه نکته مهم :در اینجا سه نکته حائز اهمیت دیگری نیز آورده ایم که می بایست تمام کاربران به این موارد توجه نمایند

نکته اول : هرگز بر روی اتو آب نریزید و یا داخل آب قرار ندهید 

نکته دوم : در هنگام تعمیر اتو ، همیشه دو شاخه اتو را از برق جدا نمایید 

نکته سوم : کفی اتوی بخار را همیشه توسط سرکه و یا جوهر نمک رسوب زدایی نمایید 

هدیه ویژه یاراسرویس برای کاربران عزیز

 

 

تخفیف در خدمات

دریافت اطلاعات و اعطای کد تخفیف

با تکمیل فرم می توانید کد تخفیف 5% خدمات یاراسرویس را دریافت نمایید
 • شماره تماس شما به منزله کد تخفیف شماست ، لطفا از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل فرمایید
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .