آشنایی با لوازم خانگی

بهترین توستر و آون توستر

توستر و 10 نکته طلایی در آن

بهترین توستر و آون توستر

بهترین توستر و آون توستر میتواند یکی از مفید ترین مقالاتی باشد که شما را با ویژگی یک توستر و آون توستر خوب آشنا میکند و باعث میشود شما با دانستن این نکات در هنگام خرید توستر و آون توستر دچار سردرگمی در بین انواع مدل های مختلف توستر و آون توسترنشوید .

یکی از لوازم برقی مورد نیاز هر آشپزخانه ای است که برای داغ کردن نان استفاده میشود ومیتوانید خیلی سریع و راحت برای صبحانه خود نان برشته و داغ تهیه کنید ، با روشن کردن آن ، حرارت را به طور یکنواخت در سطح نان پخش میکند و نان شما حاظر میشود .

نان برشته برای صبحانه

توسترها مدل ها و کارکرد های مختلف دارد و سعی براین داریم که شما را دراین مقاله علاوه برآشنا کردن نحوه کار توستر با بهترین برندهای خوب در بازار آشنا کنیم ، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

توستر و 10 نکته طلایی درآن

نحوه کارکردن توستر

نحوه کارکردن توستر به این گونه است که برای داغ شدن ، دستگاه از سیم های المنتور تحت استفاده میشود که حتی میتوان برای جایگزین آن از سیم المنت فنری استفاده کرد ، اگر بخواهیم این دستگاه را از قسمت پایین آن بررسی کنیم تمرکز و تجمع سیمهای تحت المنتی کم می شود که البته دور المنتهای بالای آن برای عایق کردن آن از بدنه فلزی دستگاه استفاده میکنند .

قسمتهای مختلف توستر

از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است که از توضیح بیشتر و حوصله برتر آن خود داری کردیم و به ترتیب قسمتهایی ازاجزای آن را برای شما عزیزان تیتر کرده ایم .

توستر

۱- پوشش توستر

۲- صفحه جلو

۳- دسته حمل کننده نان

۴- پایه مخصوص نان

۵- زبانه

۶- قفل زبانه ای

۷- المنتهای حرارتی

۸- اتصال المنتهای حرارتی

۹- اتصال سلونوئید

۱۰- بازو

۱۱- نوار بی متال

عملکرد توستر

زبانه های مخصوص نان که درآن نصب شده است برای گذاشتن و جای دادن نان در داخل آن می باشد . نحوه کار کردن بهترین توستر و آون توسترها به این گونه است که ابتدا دوشاخه برق را به پریز متصل کنید و بعد دستگیره مخصوص حرکت نان را به سه جهت زیر به داخل توستر و به سمت پایین فشار دهید .

۱- این کار باعث حرکت نان به داخل توستر می شود

پرتاب نان

۲- فنرهای داخلی دستگاه فشرده میشود که این کار باعث بوجود آمدن انرژی پتانسیل برای برگرداندن نان به بیرون دستگاه می شود

۳- با این کار کنتاکتهای ترموستات بسته و جمع میشود که باعث داغ شدن نان داخل آن می شود

اگر در توستر ولوم را حرکت دهید باعث وصل شدن آن به اهرم ترموستات قابل تنظیم توستر می شود که باعث داغ شدن نان می شود . و اینکار باعث خمیده و جمع شدن نوار ترموستات است .

و وقتی که حرارت به مقدار معینی برسد بازو منجر به بسته شدن اتصال سلونوئید می شود که در این صورت جریان در سیم پیچ برقرار می شود که سیم پیچ ، اهرم متصل به قفل زبانه را می کشد و باعث میشود که رها شود .

پرتاب کردن نان

دراین حالت فنرها بسته میشود و پایه ها را بالا برده که در این زمان اتصالها از هم باز میگردند که با این کار جریان از المنتهای حرارتی قطع میشود .

آون توستر چیست

آون توستر هم یکی دیگر ازانواع بهترین توسترها وآون توسترها است اما با امکانات و ساختار متفاوت تر و کاربرد آن در گرم کردن سریع غذا است و تقریبا مشابه کارکرد ماکروفر است .

اما خب کم حجم تر و دارای دو المنت گرمایی در پایین و بالای دستگاه نصب شده است که این ویژگی برتری نسبت به ماکروفر دارد چون باعث ترد و سوخاری تر شدن غذا میشود .

آون توستر

و همچنین آون توسترهایی که دارای در شیشه ایی هستند را سیع کنید در هنگام خرید انتخاب کنید زیرا خودتان میتوانید مراحل پخت را مشاهده کنید .

مواردی که درخرید آون توستر باید توجه کنیم

بهتراست قبل از خرید آون ، با ویژگی های یک آون خوب آشنا شوید تا با دید بازتری به سراغ خرید آن بروید که ما دراین قسمت به شرح کامل راهنمای خرید بهترین توسترو آون توستر می پردازیم تا شما عزیزان را با انواع توستر و آون توسترها آشنا کنیم .

آون

توان مصرفی

با این قابلیت میتوان مصرف انرژی در آون را که معمولا حدود ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ وات است را مشخص کرد و همچنین میزان گرمادهی و المنت که تعداد آن به طور معمول دارای ۲ تا ۴ است که در بالا و پایین دستگاه نصب شده است که در توان مصرفی دستگاه اهمیت دارد ، را هم تعیین کرد .

حجم و ظرفیت آون توستر

یکی دیگراز قابلیت های خوب بهترین توستر و آون توستراین است که دارای حجم و اندازه متفاوت است که بهتر است انتظار خود را در استفاده و اینکه برای چه کاریی به این وسیله برقی نیاز دارید مشخص کنید تا راحت تر برای تعیین سایز آن تصمیم بگیرید مثلا اگر قرار است مرغ در آن سوخاری کنید باید فضایی که در آشپزخانه اشغال میکند را هم درنظربگیرید .

همچنین درهنگام خرید بهترین توستر و آون توستر، به قفسه های آون توستر توجه نمایید که هرچه تعداد قفسات بیشتر باشد غذاهای بیشتر و سریعتری را میتوان تهیه کرد که البته این نکته هم برمیگرده به میزان استفاده شما شاید خانواده کم جمعیتی باشید و اصلا نیاز به یک آون توستر با قفسه های بیشتر نداشته باشید .

آون

و بهتر است این نکته را هم در نظربگیرید که توستر را باید جایی از آشپزخانه قرار دهید که از لحاظ ایمنی با کابینت های بالا فاصله داشته باشد واطراف آن هم باید خالی باشد .

جوجه گردان

یکی دیگرازنکات راجب راهنمای خرید بهترین توستر و آون توستراین است که آون توستری را تهیه کنید که ظرفیت آن بزرگ باشد زیرا میتوان در آن مرغ را به صورت کامل داخل دستگاه گذاشت و کاملا برشته و بازاری شود .

جوجه گردان

محدوده دما

مقدار دما در آون توستر ها در مدل های مختلف آن متفاوت است و به این نکته توجه کنید که مدلی که انتخاب میکنید دمای مناسبی برای غذاهایی که قرار است در آن بپزید را داشته باشد .

کانوکشن

در آون توسترهای جدید این قابلیت را دارد که در دستگاه تعدادی فن نصب شده که گرمای تولید شده در المنت شروع به چرخیدن میکنند و باعث میشود که سرعت پخت غذا را بالا میبرد و گرما به صورت یکنواخت منتقل شود .

آون توستر

حسابی غذا را مغز پخت میکند و به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم که در هنگام خرید به داشتن دستگاه به این قابلیت توجه فرمایید ولی این نکته هم در نظر داشته باشید که قیمت این مدل از آون توستر ها گران تر از مدل های دیگر است .

مقایسه آون توستر و ماکروفر

آون توسترماکروفر
زمان بیشتر برای پخت غذازمان کمتر برای پخت غذا
ارزان ترهستندقیمت بالاتری دارند
توان مصرفی انرژی بیشتری دارند ( ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ وات )توان مصرفی کمتر دارند ( ۷۰۰ تا ۱۳۰۰ وات )
مناسب برای برشته و گرم کردن نانکمترمیتواند نان را برشته کند
فضای کمترفضای بیشتر
برای گرم کردن مایعات مناسب نیست مناسب برای گرم کردن مایعات

توستر چیست

توستر یکی از لوازم برقی مورد نیاز درهرآشپزخانه ایی است که ویژگی بهترین توستر و آون توستراین است که میتواند ، دوکاره باشد هم برای برشته کردن نان و یا گرم کردن سایر مواد غذایی استفاده میشود و هم یک فر برقی جمع وجور و کوچک برای پخت مواد غذایی که نیاز به تایم زیادی ندارد استفاده می شود

اما نحوه کاربهترین توسترها وآون توسترها به این گونه است که با المنت های حرارتی به همراه فن که نصب شده بر روی آن کار میکند که البته در سال های اخیر توتستر هایی پیشرفته تر با تایمر های دیجیتالی به بازار آمده است .

توستر

ویژگی یک توستر خوب

بهتراست قبل از خرید توستر، با ویژگی راهنمای خرید بهترین توستر و آون توستر خوب آشنا شوید تا با دید باز تری به سراغ خرید آن بروید .

۱ درب شیشه ایی توستر که معمولا هم نشکن هستند .

۲- سینی کشویی متصل به درب دستگاه که وقتی نان یا غذایتان آماده است درب را که باز میکنید به سمت شما کشیده میشود .

۳- سینی دومی در زیردستگاه است که باعث میشود تمامی خرده نان های اضافی داخل آن ریخته شود و اطراف دستگاه کثیف نشود .

۴- فاصله خود دستگاه تا کف ، که از لحاظ ایمنی جلوگیری از برق گرفتگی یا سوختن دستگاه میشود .

یاراسرویس

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

شما عزیزان میتوانید برای مطالعه مقالات مشابه به بانک مقالات یارا سرویس مراجعه کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد تعمیر و روش های رفع عیب توستر به صفحه تعمیر توستر مراجعه کنید.

یارا سرویس مرجع تعمیرات لوازم خانگی.

یاراسرویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *