آموزش تعمیرات

چرا اتو داغ نمیشود ؟

داغ نشدن اتو

چرا اتو داغ نمیشود ؟

چرا اتو داغ نمیشود؟ از مشکلاتی است که هر کسی ممکن است با آن برخورد کند. بسیاری از مشتریانی که بابت خرابی اتو خود به یارا سرویس مراجعه میکنند همین مشکل را دارند. ما در این مقاله سعی بر این داریم که دلایل داغ نشدن اتو را بررسی کنیم. ابتدا در زیر آنها را معرفی کرده و در ادامه به بررسی آنها می پردازیم :

داغ نشدن اتو
  1. نرسیدن برق به دستگاه
  2. خرابی سیم دو شاخه
  3. تنظیم نادرست سیستم خاموشی اتوماتیک
  4. کثیفی دستگاه
  5. ایراد در برد
  6. ایراد در ترموستات
  7. خرابی المنت
داغ نشدن اتو

۱- نرسیدن برق به دستگاه

قطعا نرسیدن برق به اتو می تواند دلیل داغ نشدن اتو باشد. این مشکل خود دارای دلایلی مثل اشکال در برق منزل و پریدن فیوز، اشکال در سه راهی، اشکال در پریز برق که میتوان برای تست کردن پریز از یک وسیله ی دیگر استفاده کرد.

داغ نشدن

۲- خرابی سیم ۲ شاخه

دلیل دیگری که باعث نرسیدن برق می شود، خراب شدن سیم ۲ شاخه آن می باشد. این سیم ممکن است پیچ خوردگی و یا ساییدگی داشته باشد که این امر بسیار خطرناک بوده و باعث اتصالی وحتی پریدن فیوز می شود.

۳-تنظیم نادرست سیستم خاموشی اتوماتیک

داغ نشدن اتو

دلیل دیگری که باعث داغ نشدن می شود، تنظیم نادرست سیستم خاموشی اتوماتیک است. این سیستم دراتوهای مدرن بطوری طراحی شده است که در صورت استفاده نکردن از اتو، دمای آن را کاهش داده و و از داغ شدن جلوگیری می کند.

۴- کثیفی دستگاه

این وسیله مورد نیاز در هرخانه ، جزو وسیله هایی است که باید به تمیزی و جرم گیری آن بسیاراهمیت داد. رسوب زدایی نکردن آن باعث بوجود آمدن مشکلات و خرابی هایی آن شده و در عملکرد آن تاثیر و حتی میتواند دلیل داغ نشدن اتو باشد . برای از بین بردن رسوبات داخل اتو مقداری آب و سرکه سفید را داخل آن ریخته و اجازه می دهیم تا چند دقیقه روشن بماند تا تمامی رسوبات از کف آن خارج شود.

جرم گیری

۵-ایراد در برد

برد الکتریکی یک قطعه اصلی و مهم در این وسیله برقی است و اگر خراب شود، مدار فرما آن دچار مشکل شده و هیچ فرمانی به المنت برای گرم کردن اتو نمی دهد که میتواند دلیل داغ نشدن اتو باشد .

برد
تعمیر اتو

۶- ایراد در ترموستات

ترموستات یک قطعه ای است که وظیفه تنظیم دما در آن را بر عهده دارد. این قطعه در صورت خرابی حتما باید تعمیر و یا تعویض شود درغیراین صورت میتواند دلیل داغ نشدن اتو باشد .

ترموستات
ترموستات اتو

۷- خرابی المنت

المنت قطعه ای است که با گرم شدن باعث داغ شدن این وسیله برقی می شود. پس خرابی المنت می تواند دلیلی برای داغ نشدن آن باشد و برای برطرف کردن این مشکل حتما باید المنت دستگاه تعویض شود.

داغ نشدن اتو

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

شما عزیزان میتوانید برای مطالعه مقالات مشابه به بانک مقالات یارا سرویس مراجعه کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد تعمیر و روش های رفع عیب اتو به صفحه تعمیراتو مراجعه کنید.

یارا سرویس مرجع تعمیرات لوازم خانگی.

یاراسرویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *