آشنایی با لوازم خانگی

نحوه تعویض کیسه جاروبرقی چگونه است ؟

کیسه جاروبرقی را چگونه عوض کنیم

نحوه تعویض کیسه جاروبرقی چگونه است ؟

نحوه تعویض کیسه جاروبرقی و یا اصلا نحوه درست گذاشتن پاکت جاروبرقی یکی ازمقالات مفیدی است که هرفردی باید بداند و جزو آموزش های کاربردی است زیرا نحوه عوض کردن پاکت در برندهای مختلف جاروبرقی متفاوت است که ما دراین مقاله قرار است یک روش کلی را به شما آموزش دهیم .

و با هم چند مدل از تعویض پاکت در جاروبرقی های مختلف را یادبگیریم اما نکته ای که حائزاهمیت است این است که جنس پاکت و کیفیت پاکت بسیار مهم است ، پس تا انتهای مقاله با یاراسرویس همراه باشید .

جاروبرقی

اگرکیسه جاروبرقی بدرستی جانخورد چه اتفاقی می افتد ؟

کیفیت ونوع جنس پاکت ، در عوض کردن آن بسیاراهمیت دارد اما به طور کلی زمانی که گرد وغبارازپاکت جا روبرقی بیرون آمده و به قسمت داخلی آن نفوذ میکند که دلیل آن هم این است که بدرستی پاکت درآن جا نخورده است و حتی باعث صدمه وارد شدن به عملکرد دستگاه میشود و حتی ممکن است باعث افت قدرت مکش موتور دستگاه به علت گرد وخاک انباشته شده در داخل آن شود پس برای صدمه وارد نکردن به جاروبرقی خود ، آموزش تعویض کیسه جاروبرقی را جدی بگیرید .

جاروبرقی

مراحل تعویض کیسه جاروبرقی یک بارمصرف و دائمی

پاکت یک بار مصرف فقط برای یک بار میشود از آن استفاده کرد و دیگر قابل استفاده نیست اما نحوه جا انداختن آن در جاروبرقی اهمیت دارد و در اینجا قرار است مراحل عوض کردن آن را به شما بگوییم :

۱- همان طور که میدانید هنگام عوض کردن پاکت جاروبرقی گردو خاک زیادی به همراه دارد پس بهتر است در داخل حیاط یا تراس اینکار را انجام دهید و مراقب باشید که اگر داخل پاکت ، شیشه خرده باشد به دستتان آسیب نرساند .

خالی کردن کیسه جاروبرقی

۲- خرطومی جاروبرقی را برداشته و بعد محفظه نگهدارنده پاکت جاروبرقی را باز کنید ودست خود را روی دریچه آن نگه دارید وپاکت را به بیرون بکشید .

خرطومی جاروبرقی

۳- یک نایلون خالی کنارتان باشد تا بلافاصله پاکت پرشده جاروبرقی را درون آن بیندازید و در آن را گره بزنید و بیندازید بیرون چون پر از خاک و آلودگی است .

۴- بعد پاکت نو و تمیزرا جایگزین کنید .

کیسه جاروبرقی

۵- برای پاکت های دائمی و پارچه ایی هم ، همین مراحل را انجام دهید اما با این تفاوت که بعد ازعوض کردن پاکت آن را بیرون نیندازید و محتویات آن را خالی کیند و و تمیز کنید و برای اینکار میتوانید از دستمال مرطوب استفاده کنید .

۶- بعد از تمیز شدن مجدد پاکت را درون جاروبرقی جای دهید .

جاروبرقی

مراحل تعویض کیسه جاروبرقی بوش

در اینجا قرار است عوض کردن پاکت جاروبرقی بوش را به شما بگوییم البته این نکته را هم در نظر داشته باشد که بیشتر از ۳ تا ۴ بار از پاکت را نباید استفاده کرد .

تعویض کیسه جاروبرقی بوش
تعویض کیسه جاروبرقی بوش

۱- ابتدا خرطومی یا لوله دستگاه را درآورید و دستتان را به آرامی روی دریچه آن نگهدارید و پاکت را از غلاف دستگاه خارج کنید وفقط مطمئن شوید که پاکت پرشده باشد .

۲- پاکت این مدل از جاروبرقی به گونه ایی است که به زبانه پلاستیکی آن متصل شده که به بدنه دستگاه نصب است .

نحوه گذاشتن پاکت در جاروبرقی

۳- پاکت را تکان دهید و تمیزش کنید و مجدد دردستگاه جای دهید و فقط مراقب باشید که پاکت پاره نشود و اینکه با دست امتحان کنید که پاکت در داخل دستگاه جا افتاده باشد .

جاروبرقی

مراحل تعویض کیسه جاروبرقی پارس خزر

۱- دراین مدل از جاروبرقی که جزو پرطرفدار ترین برندهای ایرانی است در قسمت پشت دستگاه دکمه ایی وجود دارد که با فشار دادن آن محفظه نگهدارنده پاکت جاروبرقی را میتوان باز کرد .

جاروبرقی پارس خزر

۲- و بهتر از محفظه را کاملا باز کنید تا بتوانید به راحتی پاکت را از دستگاه خارج کنید .

۳- عوض کردن پاکت در این مدل از جاروبرقی هم مانند مراحل قبل است و به راحتی میتوانید پاکت را خارج کنید .

۴- و نکته مهمی که حائز اهمیت است این است که حتما ازپاکت مخصوص خود دستگاه خود استفاده کنید و به هیچ عنوان ازپاکت های متفرقه و دستگاه های دیگراستفاده نکنید .

۵- و نکته دیگراینکه برای جاروبرقی پارس خزرهم میتوان از پاکت دائمی و هم میتوان از پاکت یک بار مصرف و کاغذی استفاده کرد .

کیسه جاروبرقی پر از خاک

مراحل تعویض کیسه جاروبرقی سامسونگ

۱- جاروبرقی سامسونگ مدل های مختلفی ( سطلی ، ایستاده و … ) دارد که برهمین اساس نحوه باز کردن پاکت آن هم متفاوت است .

تعویض کیسه جاروبرقی سامسونگ

۲- دراینجا مدل خوابیده جاروبرقی سامسونگ را بررسی میکنیم و برای اینکارابتدا دکمه شاسی دستگاه را فشار دهید و محفظه آن را باز کنید و فقط مواظب باشید که عجله نکنید و زیاد از حد به محفظه دستگاه فشار وارد نکنید .

۳- دستتان را از قسمت مقوایی آن بگیرید و از قسمت شیارهای نگهدارنده ی پاکت ، آن را به طرف بیرون بکشید و پاکت را درآورید .

جاروبرقی

مراحل تعویض کیسه جاروبرقی پاناسونیک

۱- نحوه تعویض کیسه جاروبرقی پاناسونیک هم خیلی راحت است و با باز کردن محفظه بیرونی دستگاه میتوان پاکت را خارج کرد .

کیسه جاروبرقی

۲- این مدل ازپاکت مخصوص جاروبرقی پاناسونیک ، در قسمت جلوی آن یک قسمت مقوایی دارد که توسط آن به جاروبرقی وصل میشود و برای عوض کردن پاکت حتما از این قسمت استفاده کنید وازقسمت های دیگررا نکشید .

۳- و حتی برای جای گذاری پاکت جدید هم مجدد از همین قسمت اقدام نمایید .

جاروبرقی پاناسونیک

۴- و بعد از جای انداختن پاکت داخل دستگاه با دست امتحان کنید که حتما چفت دستگاه شده باشد چون ممکن است در غیراین صورت درهنگام کار با دستگاه گردوغبار و خاک را به بیرون انتقال دهد .

چه زمانی کیسه جاروبرقی را تعویض کنیم

۱- با روشن شدن دکمه قرمزآن که البته در جاروبرقی های مختلف متفاوت است ولی در کل با نشان دادن هشدار به منطقه قرمز دستگاه باید پاکت را عوض نمایید .

۲- نشانه های دیگری مثل کم شدن مکش موتور جاروبرقی هم میتوان متوجه شد که باید پاکت آن را عوض کرد .

۳- اگر هم به طور مداوم از دستگاه استفاده میکنید و یا مصرف شما ازجاروبرقی زیاد است باید خودتان به طورحدودی بدانید که ممکن است پاکت آن پر شده باشد وباید عوض شود .

جاروبرقی

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

شما عزیزان میتوانید برای مطالعه مقالات مشابه به بانک مقالات یارا سرویس مراجعه کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد تعمیر و روش های رفع عیب جاروبرقی به صفحه تعمیرجاروبرقی مراجعه کنید.

یارا سرویس مرجع تعمیرات لوازم خانگی.

یاراسرویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *