دسته‌بندی نشده

بهترین قهوه ساز و بررسی چند برند محبوب

قهوه ساز و 10 نکته طلایی در آن

بهترین قهوه ساز و بررسی چند برند محبوب

بهترین قهوه ساز و همچنین راهنمای خرید بهترین قهوه ساز میتواند جزو مفید ترین مقالاتی باشد که شما را در خرید انواع قهوه ساز موجود در بازار راهنمایی کند زیرا مدل و سایز های متفاوتی دارد پس این مقاله از یاراسرویس را ازدست ندهید .

قهوه ساز یکی از لوازم برقی محبوب در آشپزخانه ها و کافی شاپ ها برای طرفداران قهوه و عطر بی نظیر آن ، قهوه ساز است که میتواند یک نوشیدنی گرم خوشمزه را برای شما آماده کند .

قهوه

بیشتر قهوه های مورد استفاده درجهان از نوع اکسلسا و لیبریکا است اما در هرصورت بسته اینکه بیشتر تمایل به استفاده ازچه قهوه ایی ( آسیاب شده یا نشده ) را دارید واینکه میزان استفاده هفتگی شما از قهوه سازچقدر است و انتظارات دیگر خود در استفاده از قهوه ساز، همگی در انتخاب خرید بهترین مدل از قهوه ساز اهمیت دارد .

دستگاه قهوه سازچیست ؟

دستگاه های قهوه ساز برند ها و ظرفیت ها و مدل های مختلفی دارند وبیشتر طرفداران این دستگاه کسانی هستند که قهوه ایی با غلظت میخواهند یا روزانه حداقل یک فنجان قهوه میل میکنند ودربرند بهترین قهوه سازها نیازی نیست که آب را از قبل بجوشانید .

طعم خوش قهوه

واینکه فیلترآن یا فیلترموقت و کاغذی است و یا با فیلتر دائمی که نیاز به تعویض ندارد و مقرون به صرفه تر است و بعد ازاستفاده باید آن را بشویید اما مزیتی که فیلترهای کاغذی دارند این است که بعد ازاستفاده قابل تعویض است و بهداشتی تر است .

و به عنوان راهنمای خرید بهترین قهوه سازها میتوان گفت که نحوه کار آن به گونه ایی است که آب روی ظرف فیلتر دار که قهوه آسیاب شده در آن است به آهستگی چکه میکند و و بعد از مخلوط شدن با قهوه از قسمت پایین دستگاه به درون فنجان ریخته میشود و قهوه شما آماده میشود .

خرید بهترین قهوه ساز

در واقع نگهداری و کار با این دستگاه نسبت به تهیه قهوه روی اجاق گاز خیلی راحت و بدون درد سر است و همچنین این دستگاه مجهز به سیستم ترموستات است که باعث گرم نگهداشتن قهوه میشود تازمانی که بخواهید قهویتان را میل کنید .

ویژگی بهترین قهوه ساز

در این قسمت شما را با راهنمای خرید بهترین قهوه سازها و قابلیت های متفاوت آن آشنا خواهیم کرد :

۱- کف ساز

یکی دیگرازقابلیت های بهترین قهوه ساز داشتن فشاربخاربالا باعث میشود که قهوه شما خوب کف کند و حتی با اضافه کردن کمی شیر درآن شبیه قهوه های تهیه شده در کافی شاپ میشود و باید یک قهوه ساز خوب سرعت بالایی داشته باشد تا منجر به تلخی قهوه نشود .

کف ساز

۲- تنظیمات اتوماتیک بهترین قهوه ساز

قابلیت دیگرازبهترین قهوه سازها این است که به راحتی میتوانید هر نوع قهوه ایی را درست کنید وبا تنظیم کردن تایم آن نگران آماده شدن قهوه خود نباشید . و حتی اگر فراموش کرده باشید قهوه ساز خود را خاموش کنید به صورت اتوماتیک قهوه سازتان در تایم تنظیم شده خاموش میشود .

۳- آسیاب کن بهترین قهوه ساز

یکی ازقابلیت های دیگربهترین قهوه سازاین است که دارای آسیاب کن باشد که میتواند دانه های درشت قهوه را آسیاب کرد و در این صورت شما از هرنوع قهوه ایی چه آسیاب شده چه آسیاب نشده میتوانید استفاده کنید و از تهیه یک قهوه تازه لذت برید .

آسیاب کن

۴- ترموبلاک بهترین قهوه ساز

ترموبلاک یا جوش آورنده ، که بوسیله بالا بردن پمپ باعث جوش آمدن آب داخل قهوه سازمیشود ودر بعضی از مدل های قهوه ساز از این قابلیت برای تهیه خامه و یا کف کردن شیر استفاده میشود که احتیاج به حرارت بالاتری ( ۱۲۰ درجه ) دارد اما در کل برای خوش طعم شدن یک قهوه بهتر است کمتر جوشانده شود .

۵- فیلتر آب بهترین قهوه ساز

یکی از قابلیت های دیگر بهترین قهوه جوش داشتن فیلتر آب است که باعث خوش طعم شدن و همچنین ایجاد یک عطر بی نظیردر قهوه میشود .

۶- سیستم گرم نگهدارنده بهترین قهوه ساز

این قابلیت زمانی نیاز میشود که شما فراموش کرده اید قهوه خود را میل کنید و زمانی که مجهز به سیستم نگهدارنده باشد دیگرنگران سرد و خراب شدن قهوه خود نباشید زیرا تا یکی دوساعت میتواند گرم بر روی صفحه قهوه ساز بماند .

قهوه ساز

۷- دارای ظرفیت بالا

ظرفیت وسایز بالا مثلا برای ۱۰ نفر یا ۱۵ نفر میتواند یک انتخاب خوب برای خانواده های پرجمعیت باشد و یا در دورهمی ها میتوان از آن استفاده کرد پس حتما در هنگام خرید به گنجایش و ظرفیت قهوه جوش دقت نمایید .

۸- مخزن آب بهترین قهوه ساز

آب مورد نیاز برای تهیه قهوه ، داخل این مخزن ریخته میشود ومجهز به جوشاندن و بالا بردن آب داخل مخزن است که یکی از قابلیت های عالی دیگر یک قهوه جوش است .

مخزن آب قهوه ساز

۹- مخزن قهوه بهترین قهوه ساز

در بعضی ازمدل بهترین قهوه سازها این قابلیت وجود ندارد و دارای فیلتر های کاغذی هستند که کیفیت کمتری دارد اما بهتر است قهوه ساز دارای مخزن مخصوص قهوه باشد که به شکل قیف است و یک توری فلزی دارد که قهوه درآن تعیبه میشود .

۱۰- مجهز به سیستم کپسول

بعضی ازبهترین قهوه سازها مجهز به سیستم کپسول هستند که کارآن مثل یک چای کیسه است که قهوه را تمیز تهیه میکند که بعضی از قهوه جوش ها این قابلیت را ندارند .

بررسی چند برند معتبر قهوه ساز

دراین قسمت شما را باچند مدل از برندهای پرطرفداراز قهوه ساز، آشناخواهیم کرد تا با اطلاعات بیشتری به سراغ خرید قهوه ساز بروید .

قهوه ساز مولینکس ( moulinex )

این برند محبوب درلوازم برقی که جزو برندهای فرانسویی است که مدل های مختلفی دارد که دراینجا مدل FG1518 را باهم بررسی میکنیم . این مدل از قهوه ساز دو نوع فیلتر دائمی و کاغذی دارد که همان طور که میدانید فیلتر کاغذی یک بار مصرف است .

فیلتر آب قهوه ساز
فیلتر آب قهوه ساز

گنجایش فنجان آن حدودا ۶ فنجان قهوه است یعنی تقریبا معادل ۰٫۶ لیتر ظرفیت دارد .

و با توجه به قیمت مناسب آن کارایی خوبی دارد ولی امکانات دیگری نسبت به قهوه جوش های دیگر ندارد .

مولینکس

قهوه سازبوش ( bosch )

یکی دیگر از لوازم برقی محبوب که میتوان به آن اعتماد کرد و به عنوان راهنمای خرید بهترین قهوه ساز معرفی کرد، برند معتبر بوش است که مدل های مختلفی دارد که ما دراینجا مدل TKA6A043 را باهم بررسی میکنیم و با مشخصات آن آشنا میشویم .

حجم این مدل از قهوه جوش کم است و فضای زیادی را اشغال نمیکند و وزن ان حدودا ۱۰۸ کیلوگرم می باشد .

مجهز به سیستم اتوماتیک قطع کن و همچنین سیستم ضد چکه است و گنجایش آن مناسب تقریبا ۱۵ نفر است یعنی ۱۰۲۵ لیتر ظرفیت دارد .

همچنین میتوان با این مدل از قهوه جوش خوش طعم ترین قهوه را درست کرد زیرا یک امکان دیگری که دارد این است که میتوان رایحه قهوه را خودتان انتخاب کنید به وسیله دکمه Aroma+ میتوان اینکار را کرد .

اما در کل امکانات دیگری نسبت به قیمت مناسب آن ندارد و خیلی ساده است .

بوش

قهوه ساز فلر( Feller )

این برند محبوب در بین ایرانیان آلمانی است و طرفداران زیادی هم دارد و در انواع مختلف می باشد که ما به عنوان راهنمای خرید بهترین قهوه ساز دراینجا مدل CMT 90 را باهم بررسی میکنیم .

این مدل دو کاره است یعنی هم میتوانید از آن برای تهیه قهوه استفاده کنید هم برای تهیه آب جوش میتوان ازآن استفاده کرد .

و گنجایش آن حدود ۱٫۸ کیلوگرم است و و برعکس قهوه جوش های دیگر ، فیلتر آن دائمی است و بعد هربار استفاده باید آن راشست .

و مجهزبه قطع کن اتوماتیک دارد .

حدود ۸۵ درجه توان بالا بردن دمای آب را دارد که برای درست کردن بعضی قهوه ها که به دمای بالا احتیاج دارد مثل قهوه فرانسه مناسب است .

مجهز به گرم نهگداشتن قهوه به مدت نیم ساعت بر روی صفحه قهوه جوش است .

گنجایش فنجان این مدل از قهوه ساز حدود ۱٫۲۵ لیتر است و توان بالای حدود ۹۰۰ وات را دارد .

قهوه ساز فلر
قهوه ساز فلر

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

شما عزیزان میتوانید برای مطالعه مقالات مشابه به بانک مقالات یارا سرویس مراجعه کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد تعمیر و روش های رفع عیب قهوه جوش به صفحه تعمیر قهوه جوش مراجعه کنید.

یارا سرویس مرجع تعمیرات لوازم خانگی.

یارا سرویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *